Zavřít reklamu

frontKdyž v noci poslouchám hudbu z repráků, volím většinou tu nejnižší hlasitost a proto nechci být ničím rušen. MacBook Pro nevydává žádný slyšitelný zvuk, pokud nepustíme flash :-). Zbývá tak vyřešit zvuky ostatních zařízení, jenž vás mohou rušit při práci. Tou poslední položkou vi nvetáři rušení zůstala Magic Mouse, nejen, že neskutečně cvaká při kliknutí (což zatím nemá řešení), ale zejména vydává hluk při pohybu na stole. Pokud navíc nastavíte nízkou citlivost, najezdíte se po stole oprvdu hodně. Co byste řekli na největší podložku pod myš na světě a to pouze za 4eura?

Silent Mouse

buyoptionJedná se o skutečně největší podložku na světě, která není nijak velikostně omezena, narozdíl od klasické podložky se totiž jedná o položku na myš, nikoli pod myš. Nalepovací proužky se Silent Mouse se lepí na spodní kolejničky Magic Mouse, čímž získáme neomezenou plochu pro práci. Tyto dva nalepovací proužky si můžete koupit za 4 Euro zde. Jedná se o Slovenského výrobce, jenž je zároveň prodejcem a preferuje výhodné nákupy, jedno balení stojí 4Eura, dvě balení jsou za 7Eur a tři balení stojí již hodně výhodných 10Eur. Díky malému balení se poštovné drží na jednom Euru, takže získáte podložku pouze za 5Euro, což je cena za tu nejlevnější a nejobyčejnější podložku v obchodě.

Kvalita

Jak říká sám prodejce, v jednoduchosti je krása, toto heslo dodržel i při balení a návodu. Vše okamžitě pochopíte a s aplikací není žádný problém. Stačí vyčistit kolejničky Magic Mouse a nalepit pásky Silent Mouse. Na čištění doporučujeme líh, který vyčistí a zároveň odmastí kolejničky Magic Mouse. Kvalita podložek je dána materiálem, který vydrží roky používání, daleko důležitejší je však kvalita lepidla. Pokud dobře vyčistíte kolejničky a nalepíte pečlivě pásky, budete velmi mile překvapeni z toho, jak dokonale drží na myši. Odlepování jsem po týdnu testování jsem nezaznamenal ani minimální snahu o odlepení pásek, což je velké plus!

perspective

Zkušenosti

Aplikace je velice snadná a pásky jak jsem již napsal drží na myšce velmi dobře. Myš klouže po povrchu odlišným způsobem, klouzání je „pevnější“ a na testovaných (5 rozdílných povrchů) začala klouzat méně než bez Silent Mouse. Nevím jak přesně tento jev popsat aby bylo patrné o co se jedná. Myš klouže na stole pořád dobře, ale pohyby jsou kontrolované a vše je tak vyvážené, že pokud je pohyb chtěný, klouže myš krásně a přesně, ovšem pokud se ji nechtěne jen dotknete, nehrozí žádné ulítnutí kurzoru. Pohyb je daleko přesnější a můžete se hýbat po jednotlivých pixelech aniž byste vynaložili obrovské soustředění. Ztišení myši je velmi znatelné, ovšem není zcela neslyšitelné, pokud však vedle sebe umístíte dvě myši, jednu se Silent Mouse a druhou bez, okamžitě poznáte jednoznačný rozdíl.

backwidth

Závěr

Pokud nechcete investovat do hliníkových podložek a podobných věcí, jejichž většinou začíná na 30-40 Euro a zároveň chcete mít neomezenou pracovní plochu pro vaši myš s tím, že získáte daleko přesnější Magic Mouse, neváhejte si Silent Mouse koupit. Pokud však očekáváte, že bude myš zcela tichá, musím upozornit, že zvuk stále uslyšíte, ovšem oproti myšce bez Silent Mouse je zcela někde jinde!

Silent Mouse můžete zakoupit zde!

Soutěž!

Chcete vyhrát jedno balení Silent Mouse? Stačí když nám napíšete do komentářů, proč právě vy byste měl Silent Mouse vyhrát! Výrobce následně vybere jednoho výherce, kterému pošle Silent Mouse! Soutěž končí v pondělí 28.6.2010 v 23:59!

Dnes nejčtenější

.