Zavřít reklamu

Návrat legendárního otáčení stránek v Apple Books

Když Apple představil v iOS 16 vylepšenou aplikaci Apple Books nebo chcete-li Knihy, nejednoho jablíčkáře vcelku zklamal tím, že z ní odstranil ikonickou animaci otáčení stránek při četbě knih. Ta byla v aplikaci od jejího prvního uvedení a uživatelé měli tento prvek velmi rádi, takže jeho odstranění velmi překvapilo. Druhá beta iOS 16.4 však tento prohřešek Applu naštěstí napravuje a animaci navrací přesně v té podobě, na jakou byli uživatelé zvyklí. 

page-curl-animation-ios-16

Další přiblížení nové aplikace Apple Music Classical

Zdá se, že čekání na příchod Apple v minulosti slíbené aplikace Apple Music Classical pro poslech klasické hudby je zase o krok blíž. Beta sice plnou verzi aplikace nepřináší, v jejím kódu se však objevují další zmínky o ni v čele s informací, že aby bylo Apple Music Classical funkční, je třeba mít na iPhonu nainstalovanou i klasickou aplikaci Apple Music. Zdá se tedy, že si Apple začíná čím dál tím víc připravovat prostranství pro uvedení aplikace na iPhony. Zda se tak stane již v iOS 16.4, nebo si počkáme až do 16.5, potažmo iOS 17 je nicméně v tuto chvíli zatím nejasné. 

apple-music-classical-code-ios-16-4-b2

Mírný upgrade nastavení Always-on

Posledním „větším“ upgradem, který iOS 16.4 ve 2. betě přináší, je přesunutí přepínače pro aktivní Always-on režim u iPhonů 14 Pro a Pro Max. Ten se v současnosti po otevření možnosti Always-on v nastavení nachází nahoře, což však zřejmě může vést k určitým nechtěným vypnutím v případě, že si jde uživatel do nastavení přepnout možnosti zobrazení tapety či notifikací. Apple proto přepínač přesunul až pod tyto dvě možnosti, zřejmě aby jej lidé neměli až tak dobře „po ruce“ a omylem si Always-on nevypínali. 

always-on-display-ios-16-4-beta-2

Další novinky

Mezi další novinky, které včera vydaná druhá beta iOS 16.4 přinesla, je například nová vyskakovací obrazovka v Apple Podcastech, která informuje o novinkách, které aplikace přináší. Uživatele Apple Care+ zase potěší drobný upgrade ve formě přidání ikonek k produktům, na které mají službu předplacenou. A pokud byste náhodou žili v Jižní Koreji, konečně vám v zemi Apple spustí platební službu Apple Pay. Ve všech třech případech se tedy jedná o naprosté drobnosti, které příliš nestojí za řeč. 

Dnes nejčtenější

.