Zavřít reklamu

K dnešní době kromě jiné patří nejrůznější úniky dat. Pro mnoho běžných uživatelů může být těžké kontrolovat, jaké údaje o nich vlastní všemožné společnosti, firmu Apple nevyjímaje. Získávání uživatelských dat ze strany firem spolu s tím, jak je s těmito daty nakládáno, se ale zároveň začíná čím dál více skloňovat ve všech možných pádech, a řada lidí začíná projevovat zájem o to, jak s jejich údaji nakládá například právě Apple.

Jakmile se veřejnost začala více zajímat o kybernetickou bezpečnost a lepší ochranu soukromí a dat jednotlivců, vystoupil Apple jako jedna ze společností, které se snažily dát svým zákazníkům najevo, že se na ně v tomto směru mohou spolehnout. Je nezpochybnitelné, že Apple o svých uživatelích shromažďuje jisté údaje. Firma má zároveň standardizované zásady ochrany osobních údajů, které se vztahují na její aplikace a služby. Webová stránka společnosti Apple, která se zabývá soukromým uživatelům, obsahuje poměrně vyčerpávající vysvětlení ohledně toho, jaké údaje firma shromažďuje a jaké naopak ne.

Pokud si tuto stránku na webu Applu projdete, zjistíte, že společnost vynakládá velké úsilí na osvětu veřejnosti o tom, jaká data průměrný člen veřejnosti sdílí online a jak se Apple snaží chránit každého jedince. Všechny digitální služby musí samozřejmě shromažďovat určité množství dat, jako jsou základní kontaktní údaje, aby o vás mohly uložit profil pro právní účely. Pokud dáte společnosti Apple nebo jakékoli jiné aplikaci přidružené k Apple povolení, může zaznamenávat další data, jako je historie polohy, zdravotní informace a další. Některé z údajů využívá Apple pro lepší personalizaci reklam – například v App Store. Pokud vás zajímá, jaká data Apple ukládá v souvislosti s vaším Apple ID, můžete si zažádat o jejich kopii.

V rámci příslušného dokumentu obdržíte informace o vašem Apple ID, záznamy o přihlášení, informace o datech uložených na iCloudu nebo třeba přehled zakoupených položek či záznamy o marketingové komunikaci. Pokud si chcete zažádat o data související s vaším Apple ID, přihlaste se na stránku privacy.apple.com, klikněte nebo klepněte na položku Získejte kopii svých dat, a na další stránce vyberte požadované kategorie. Klikněte nebo klepněte na Pokračovat, zvolte maximální velikost souboru a potvrďte kliknutím nebo klepnutím na Dokončit žádost. Data obdržíte na e-mailovou adresu, spojenou s vaším Apple ID.

Dnes nejčtenější

.