Zavřít reklamu

Co se týče nějakých rozšířených možností, tak těch v nativní aplikaci Kontakty donedávna k dispozici moc nebylo. Tato aplikace zůstala po dobu několika dlouhých let prakticky kompletně netknutá, což se však naštěstí změnilo s příchodem nejnovějšího iOS 16. Kontakty sice slouží především k tomu, aby v sobě ukládaly jednotlivé vizitky, každopádně nějaké rozšířené funkce se zkrátka vždycky hodí. Na našem magazínu se samozřejmě všem novinkám nejen z aplikace Kontakty věnujeme, takže pokud se chcete dozvědět více, určitě pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone poslat kontaktům hromadně zprávu nebo e-mail

V minulém návodu jsme si ukázali, jakým způsobem lze v Kontaktech nově vytvořit seznam kontaktů, což se hodí nejen pro lepší organizaci. Díky seznamu kontaktů však můžete rychle a jednoduše všem, kteří jsou jeho součástí, hromadně odeslat zprávu, anebo napsat e-mail. To může přijít vhod třeba u pracovního seznamu, kterému chcete odeslat nějaké informace či soubory apod. Pokud byste tedy chtěli seznamu kontaktů odeslat zprávu nebo e-mail, postupujte následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Kontakty.
    • Případně můžete otevřít aplikaci Telefon a dole se do sekce Kontakty přesunout.
  • Jakmile tak učiníte, klepněte v levém horním rohu tlačítko < Seznamy.
  • Tímto se ocitnete v sekci s veškerými dostupnými seznamy kontaktů.
  • Zde pak na konkrétním seznamu, kterému chcete zprávu nebo e-mail odeslat, podržte prst.
  • Následně už jen stačí, abyste z menu vybrali Poslat zprávu všem nebo Poslat e-mail všem.

Výše uvedeným postupem lze tedy na vašem iPhonu s iOS 16 a novějším konkrétnímu seznamu kontaktů hromadně odeslat zprávu, anebo e-mail. Jakmile klepnete a možnost pro odeslání zprávy, tak už se ocitnete v aplikaci Zprávy s předvyplněnými kontakty, kde už jen stačí konkrétní text napsat a zprávu následně odeslat. Po klepnutí na možnost pro hromadné odeslaní e-mailu se vám otevře výchozí aplikace pro e-mail (tzn. nejen Mail, ale klidně i Spark, Gmail apod.) opět s předvyplněnými příjemci, kde už jen stačí vepsat předmět a konkrétní text.

Dnes nejčtenější

.