Zavřít reklamu

Stalo se již jakousi tradicí, že čerstvě po představení nových iPhonů jich je na pultech obchodů extrémní nedostatek a nejinak tomu je i letos. Jak však nyní vyplynulo z nedávného oznámení finančních výsledků Applu, situace se hned tak nezlepší, což jinými slovy neznamená nic jiného, než to, že pokud si chcete nový iPhone 14 Pro (Max) koupit k Vánocům, je nejvyšší čas jej objednat a doufat, že ještě stihne dojít. 

Apple ohledně poptávky po iPhonech 14 Pro (Max) při oznámení finančních výsledků řekl ústy Tima Cooka konkrétně to, že jej poptávka po novinkách překvapila, protože byla a i nadále je daleko silnější než předpokládal. Ačkoliv na jejím uspokojení tvrdě pracuje, už nyní je jasné, že ještě nějakou chvíli budou dodávky nových iPhonů 14 Pro (Max) omezené. Právě přiznání toho, že dodávky nebudou ještě nějakou chvíli růžové je přitom svým způsobem zarážející, jelikož na podobná slova ze strany Applu nejsou jeho fanoušky příliš zvyklí. Doposud totiž zpravidla volil spíš jen slova o tom, že na zlepšení dostupnosti intenzivně pracuje. 

Obří zájem o iPhony 14 Pro (Max) je do jisté míry poměrně zajímavý, jelikož oproti loňským iPhonům 13 Pro (Max) až tolik novinek nenabízí a navíc v mnoha zemích kvůli vysoké inflaci zdražily. Ani to však jablíčkáře od jejich koupě evidentně neodrazuje, ba právě naopak. S ohledem na tuto skutečnost bude proto extrémně zajímavý rok příští, kdy má dorazit iPhone se zbrusu novým designem a řadou zajímavých upgradů. A jelikož byl v minulosti právě nový design extrémním prodejním tahákem, je pravděpodobné, že příští rok bude pro Apple z hlediska poptávky ještě „horší“. 

Apple produkty (nejen) ve slevách lze zakoupit zde

Dnes nejčtenější

.