Zavřít reklamu

Nejen úspornější procesor stojí za zlepšením výdrže iPhonu SE 3 oproti jeho předešlé generaci. První rozebrání novinky totiž ukázalo, že u ní Apple nešetřil ani na baterii, která se oproti iPhonu SE 2 zvětšila poměrně výrazně. 

Zatímco iPhone SE představený v roce 2020 dostal do vínku “jen” 1821 mAh akumulátor, letošní generace tohoto oblíbeného telefonu se pyšní akumulátorem s kapacitou 2018 mAh, což není rozhodně zanedbatelný rozdíl. Ostatně, i díky této hodnotě zvládá iPhone SE 3 přehrávat oproti modelu z roku 2020 přehrávat videa o dvě hodiny déle a zvuk dokonce o 10 hodin déle, což nejsou vůbec špatné hodnoty. Větší akumulátor nicméně Apple pravděpodobně nasadil i ze strachu, že by předešlá verze nemusela tak úplně dostačovat při využívání 5G připojení, které je na energii poměrně náročné. 

Co se týče 5G modemu, který Apple v iPhonech SE 3 využívá, jedná se o dosud nepředstavený Qualcomm Spandragon X57, který dokonce nemá výrobce ani zalistovaný na svých stránkách, z čehož lze usuzovat, že si jej nechal Apple vyvinout přímo pro využití v iPhonech SE 3, byť je otázkou proč. Rychlostně by totiž měl dosahovat hodnota modemů využívaných v iPhonech 12 i 13. Vše tak ukáže ve výsledku až čas, který jej prověří nejlépe. 

Související články

Dnes nejčtenější

.