Zavřít reklamu

Jestliže sledujete dění v jablečném světě, tak vám zajisté před několika dlouhými měsíci na vývojářské konferenci WWDC21 neuniklo představení nových operačních systému. Konkrétně jsme se dočkali iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy, kromě macOS 12, už jsou aktuálně k dispozici pro širokou veřejnost, takže si je může nainstalovat každý, kdo vlastní podporované zařízení. Na našem magazínu se neustále věnujeme novým funkcím a vylepšením z těchto zmíněných systému – je jich totiž více než dost. V tomto článku se budeme věnovat nové funkci z watchOS 8.

Jak na Apple Watch aktivovat upozornění na zapomenutí zařízení či předmětu

V rámci watchOS 8 přibyly do jablečných hodinek hned tři nové aplikace z rodiny Najít. Jedná se o Najít lidi, Najít zařízení a Najít předměty. Jak už zajisté víte, tak pomocí těchto aplikací lze rychle, přímo z vašeho zápěstí, lokalizovat vybrané jedince, zařízení či předměty, což se v některých situacích může hodit. Nově však můžete využít funkci, díky které se můžete nechat upozornit v případě, že někde zapomenete své zařízení či předmět. Pokud se od tohoto zařízení či předmětu vzdálíte, tak vám na Apple Watch přijde notifikace, která vám o této skutečnosti dá vědět. Nastavit ji můžete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch přesunuli do seznamu aplikací.
  • Tímto se ocitnete v seznamu aplikací, kde najděte a klepněte na Najít zařízení či Najít předměty.
  • Následně, po načtení aplikace, si najděte v seznamu zařízení či předmět, u kterého chcete notifikace na zapomenutí aktivovat.
  • Po rozkliknutí zařízení či předmětu sjeďte o kus níže, kde se nachází sekce Oznámení.
  • Poté v rámci této sekce rozklikněte kolonku s názvem Upozornění na zapomenutí.
  • Nakonec už jen stačí, abyste funkci pomocí přepínače aktivovali.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch aktivovat funkci, díky které se můžete nechat upozornit za to, když někde zapomenete zařízení či předmět. Pokud se tedy řadíte mezi jedince, kteří často zapomínají, stejně jako já, tak se vám tato funkce bude rozhodně hodit. Nutno zmínit, že lze upozornění na zapomenutí aktivovat pouze u přenositelných zařízení. Pokud byste se tedy pokusili upozornění nastavit na takový iMac, tak se vám to samozřejmě nepodaří. Osobně upozornění na zapomenutí využívám už od první beta verze watchOS 8 a opravdu mi zjednodušili každodenní život.

 

Související články

Dnes nejčtenější