Zavřít reklamu

O Tesle se zřejmě již brzy nebude mluvit “jen” v souvislosti s elektromobily, ale také s roboty. Její šéf a majitel v jedné osobě Elon Musk totiž na jedné z akcí Tesly oficiálně oznámil práce společnosti na humanoidním robotu. 

Příliš mnoho detailů o robotu zatím k dispozici není. Musk o něm totiž prozradil jen to, že dorazí někdy v příštím roce, bude poháněn stejnou umělou inteligencí, kterou využívají i elektromobily Tesla, bude vysoký zhruba 173 cm a 57 kg těžký, dostane “kabátek” z lehkých materiálů (zřejmě lehkých kovů) a pro komunikaci bude využívat displej umístěný někde na svém těle, na kterém se budou promítat informace. Otazníky visí i nad využitelností Tesla Bota, jak se bude novinka jmenovat. Musk totiž o jeho využitelnosti prozradil jen to, že má být přátelský a procházet světem pro lidi. Zřejmě se tedy naučí úkony, které lidem usnadní některé každodenní úkony. 

Oznámení Tesla Bota ústy Elona Muska lze označit svým způsobem za senzaci, jelikož sám Elon v minulosti několikrát pronesl, že má z robotů poháněných umělou inteligencí jisté obavy, jelikož se může klidně stát, že předstihnou lidi, jako je tomu v mnoha sci-fi filmech. Jeden by tak očekával, že se bude podobných projektů spíš stranit, než na nich pracovat. Opak je ale evidentně pravdou. Nechme se tedy překvapit, co příští rok dorazí. 

Související články

Dnes nejčtenější

.