Zavřít reklamu

Fanoušci videostreamovací platformy Netflix, kteří jej konzumují na iPhonech a iPadech, mají nový důvod k radosti. Netflix totiž začal zavádět podporu prostorového zvuku ve své aplikaci pro iPhony a iPady, díky čemuž si tak lze obsah užít lépe než kdykoliv předtím. 

Ačkoliv Netflix postupné nasazení podpory prostorového zvuku ve své iOS a iPadOS aplikaci dopředu neoznámil, začali na něj v posledních hodinách upozorňovat uživatelé po celém světě a později tuto novinku potvrdil portálu MacRumors i mluvčí Netflixu s tím, že je dostupná jak pro aplikace spuštěné v iOS 14, tak iOS 15. Jedinou podmínkou je vlastnit AirPods Pro či AirPods Max, které tuto vychytávku nabízí. Je nicméně třeba počítat s tím, že ne všechny snímky na Netflixu prostorovým zvukem disponuj – pokud si jej tedy budete chtít užít, je třeba si podle popisků tituly s podporou dohledat. Zároveň je třeba brát zřetel na to, že Netflix uvolňuje novinku postupně a je možné, že na ní budete muset ještě pár dní či v horším případě týdnů počkat, jako tomu bývá třeba u Googlu a jeho Maps. Nicméně vzhledem k tomu, že se jednu dobu vůbec přidání podpory pro iOS/iPadOS zpochybňovalo, zřejmě nějaké to čekání každý rád skousne. 

Prostorový zvuk lze zaktivovat velmi jednoduše po připojení kompatibilních sluchátek skrze ovládací centrum na iPhonu či iPadu. Lze jej zjednodušeně popsat jako pohlcující zvukový zážitek fungující díky směrovým filtrům, které mají vytvářet iluzi, že zvuk vychází z více směrů. Apple je na svou verzi prostorového zvuku pyšní natolik, že jej přirovnává ke zvuku z kin a to i díky tomu, že není založen jen na sluchátkách, ale také na gyroskopu a akcelerometru v iPhonu a iPadu. 

Dnes nejčtenější

.