Zavřít reklamu

Přešli jste v uplynulých několika hodinách a dnech na iOS 14.7 či 14.7.1, ale z nějakého důvodu vám nesedí a rádi byste se vrátili zpět na verzi iOS 14.6? Pak pro vás máme špatnou zprávu. Tento přechod není ode dnešní noci možný. Apple se totiž po zhruba týdnu rozhodl podepisování této veřejné verze iOS 14 ukončit. V iPhonech tak lze proto nyní mít „jen“ iOS 14.7 a iOS 14.7.1

K ukončení podepisování starších verzí iOS Apple zpravidla právě po měsíci od vydání jejich nové verze přistupuje, takže jeho včerejší krok není ničím výjimečným. Hlavním důvodem je snaha udržet co nejvíce uživatelů na nejnovější verzi jeho OS, která bývá zpravidla i nejodladěnější a nejbezpečnější. To by ostatně mělo platit i u iOS 14.7 a 14.7.1, které opravují celou řadu chyb z iOS 14.0, 14.0.1, 14.1, 14.2 a 14.2.1, 14.3, 14.4.1 a 14.4.2, 14.5, 14.5.1 a iOS 14.6. Druhý jmenovaný by pak měl být už prakticky dokonalý, jelikož se pravděpodobně jedná o poslední aktualizaci operačního systému iOS 14.

Dalším důvodem, proč se Apple k ukončení podepisování starších verzí iOS uchyluje, je jeho snaha vymýtit jailbreak, který se vždy váže na konkrétní verzi či verze iOS a využívá ke své funkčností její či jejich chyby. Jeho vývoj však není většinou příliš krátký, díky čemuž je Apple schopen jeho šíření právě zákazem downgradu slušně zpomalit. Přeci jen, mnozí uživatelé instalují updaty hned po jejich vydání a k downgradu se rozhodují až poté, co k tomu mají pádný důvod jakým právě jailbreak může být.

Pokud by vám 14.7 či 14.7.1 přeci jen z nějakého důvodu nevyhovoval, lze sáhnout ještě po jiné verzi OS Applu – konkrétně po vývojářské či veřejné betě iOS 15. Ta je sice teprve v počátečním stádiu beta testování, ale vzhledem k tomu, že se pořád jedná o testovací software se můžeme domnívat, zda by nebyla její instalace spíš krokem z bláta do louže, nežli řešením chyb a jiných potíží s telefonem. Za nás osobně tedy dává největší smysl setrvat na stávajícím iOS 14.7.1.

Dnes nejčtenější

.