Zavřít reklamu

Populární aplikace pro sdílení videí a fotografií Instagram oznámila rozšíření funkce automatického překladu textu. Od roku 2016 se tato možnost týkala jen komentářů, titulků a životopisů uživatelů, díky nové aktualizaci Instagram od včera nabízí i překlad textu v příbězích. V současné době platforma podporuje více než 90 jazyků včetně arabštiny, hindštiny, japonštiny, portugalštiny a dalších.

Nyní, když služba v příspěvku rozpozná cizí jazyk, nabídne v levém horním rohu obrazovky banner „Zobrazit překlad“. Pokud na něj uživatelé klepnou, zobrazí se jim v dolní části příběhu přeložený text. Nová funkce bude k dispozici globálně, což výrazně usnadní sdílení obsahu s mezinárodním publikem. Na zvukový překlad si ale zájemci budou muset počkat. Je ale velmi pravděpodobné, že spuštění této funkce nebude dlouho trvat, protože Instagram v květnu zavedl automatické titulky v příbězích pro anglické uživatele. Pro ostatní jazyky služba v tuto chvíli ještě není dostupná. Všechny titulky, komentáře k příspěvkům, životopisy a texty ve stories aplikace automaticky překládá do jazyka, který uživatelé uvedou v nastavení svého profilu. Banner „Zobrazit překlad“ se ukáže jen tehdy, pokud je překlad v nastaveném jazyce k dispozici.

Instagram kromě zmíněných vylepšení nedávno spustil také novou funkci Sensitive Content Control, která uživatelům umožňuje zvolit, zda chtějí na kartě „Prozkoumat“ zobrazit více či méně citlivý obsah. Oznámil to týden poté, co představil novou stránku „Kontrola zabezpečení“ pro lepší zabezpečení uživatelských účtů. Další očekávanou novinkou je funkce „Exkluzivní příběhy“, která bude obdobou placeného předplatného „Super Follow“ na Twitteru.

„Když bude uživatel interagovat s příběhem, který je k dispozici pouze pro předplatitele, aplikace zobrazí zprávu se slovy: „Tento příběh mohou zobrazit pouze členové tohoto uživatele,“ uvedl reverzní inženýr a leaker Alessandro Paluzzi.

Související články

Dnes nejčtenější