Zavřít reklamu

Fortnite byl pro Apple zlatý důl. Tak přesně takto by se daly ve zkratce popsat nové informace, které vypluly na povrch v průběhu dalšího dne soudní tahanice Applu a Epic Games. Toho se v roli svědka zúčastnil i šéf vývoje her v App Store Michael Schmid, který odhalil, kolik Applu zhruba Fortnite v App Store vydělal. 

Více než 100 000 000 dolarů. Tak přesně na tolik si měl Apple díky své 30% provizi na nákupy provedené přes App Store u Fortnite za dobu jeho dostupnosti na iPhonech přijít. Pokud tedy vezmeme v potaz to, že kalifornský gigant de facto jen zprostředkoval svou platformu pro hraní a o nic víc se starat nemusel, je jasné, že si na malé výdělky z tohoto fenoménu rozhodně stěžovat nemohl. Naopak Epicu se nedá příliš divit, že se s takto vysokými “ztrátami” na úkor Applu nesmířil a nakonec proti němu vyrazil do boje, byť podle mnohých odborníků předem prohraného. 

K odstranění Fortnite z App Store Applem došlo v polovině loňského srpna poté, co nasadil Epic Games do hry rozhraní, které umožňovalo hráčům obcházet prodejní systém jablečného obchodu a tedy Apple de facto připravovat o provize. Jen pár týdnů po odstranění pak vypukla mezi Applem a Epic Games soudní vřava, ve které se Epic snaží dokázat Applu jeho protisoutěžní praktiky. Na oficiální verdikt soudu si ale budeme muset zřejmě ještě pěkných pár měsíců počkat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.