Zavřít reklamu

Vědci z kanadské University Health Network (UHN) tento týden oznámili, že se chystají realizovat novou studii, týkající se schopností hodinek Apple Watch. Cílem výzkumu je zjistit, jak by bylo možné s pomocí chytrých hodinek od Applu dosáhnout lepších klinických výsledků u pacientů se srdečním selháním. Studie povede renomovaná kanadská kardioložka doktorka Heather Ross s Teg Rogers Center for Heart Research při Peter Munk Cardiac Centre.

Délka studie by měla činit tři měsíce, výzkum proběhne ve spolupráci se společností Apple. Vědci se v rámci studie pokusí přijít na to, zda může vzdálené sledování přes Apple Watch pomoci s ranou identifikací případného zhoršení srdečního selhání. V průběhu studie budou využity Apple Watch Series 6, které jsou vybavené senzorem pro měření kyslíku v krvi. Data z těchto Apple Watch budou v rámci výzkumu porovnávána s daty, která pochází z testů, které kardiologičtí pacienti běžně podstupují. Vědci chtějí tímto způsobem zjistit, zda jsou Apple Watch za pomoci svých senzorů schopné poskytnout včasné varování v případě pacientova zhoršení zdravotního stavu.

Doktorka Rossová je v tomto směru poměrně optimistická a věří, že Apple Watch mohou ve včasném rozpoznávání varovných příznaků srdečního selhání sehrát důležitou roli. „Myslíme si, že biometrická data pocházející z Apple Watch mohou poskytnout srovnatelné, precizní a přesné měření fitness a prognostických markerů a raných varovných signálů, podobně jako tradiční diagnostické prostředky,“ uvádí. Studie se zúčastní 8 tisíc kardiologických pacientů s diagnózou srdečního selhání. Pokud se Apple Watch ve studii osvědčí, získají pacienti i lékaři další užitečný nástroj pro sledování a diagnostiku. Doktorka Sumbul Desai, která v Applu působí coby viceprezidentka pro zdraví, vyjádřila nadšení z možnosti spolupracovat na zmíněné studii, stejně jako z toho, že se pacienti budou moci zúčastnit v pohodlí svých domovů.

Související články

Dnes nejčtenější

.