Zavřít reklamu

Jestliže patříte mezi uživatele, kteří Facebook využívají jakožto svůj „deníček“, tak zbystřete. Některé věci totiž není vůbec vhodné na Facebook či kdekoliv jinde sdílet. V tomto článku se společně podíváme na 7 věcí, které byste měli urychleně smazat z vašeho účtu na Facebooku. S velkou pravděpodobností se alespoň v jednom z níže uvedených bodů najdete. Sdílením různých informací můžete totiž výrazně ulehčit práci různým zlodějům a podvodníkům, což si mnoho jedinců vůbec neuvědomuje.

Telefonní číslo

První věcí, kterou byste měli z Facebooku kompletně smazat, je vaše telefonní číslo. Pokud se vám zdá, že vám často volají různá neznámá telefonní čísla, popřípadě takoví jedinci, kteří vám v rámci průzkumu chtějí poskytnout pár otázek, tak může být zakopaný pes právě ve zveřejněném číslu na Facebooku. To byste měli z vašeho účtu ihned minimálně skrýt, ideálně však rovnou odstranit, aby k němu neměl Facebook přístup, a aby vás pomocí něj nemohli vyhledávat ostatní uživatelé.

Takto aktivujete na Facebooku pro iPhone tmavý režim:

Datum narození

Datum narození je jednou z velmi důvěrných informací, které byste ideálně neměli sdílet vůbec nikde. Sice vám na Facebooku přátelé nebudou psát přání k narozeninám, na druhou stranu ale zamezíte tomu, aby si vás někdo našel na internetu. Pokud totiž do vyhledávače zadáte vaše jméno společně s datem narození, tak si v některých případech můžete nechat zobrazit opravdu zajímavé informace a soubory, které nejspíše tak úplně sdílet nechcete.

Přátelé, které neznáte

Před několika lety byl na Facebooku obrovský trend mít přidaných tisíce přátel. Rozhodně se ale nejedná o nic exkluzivního, naopak to má velmi negativní účinky. Jednak se vám na zdi budou zobrazovat příspěvky od neznámých uživatelů, a jednak se v těchto přátelích může nacházet potenciální útočník, který může neustále sledovat každý váš krok. Jednoho dne si tak na Facebook napíšete nějaký status, který může útočník proměnit v příležitost, a je oheň na střeše.

CEO Facebooku, Mark Zuckerberg:

Informace o tom, kdy jedete na dovolenou

Jedním z největších problémů, kterého se lidé na sociálních sítí dopouští, je sdílení informací o budoucí dovolené. Je naprosto pochopitelné, že se radujete z toho, že se za pár dní vydáte na dovolenou. Svou radost ale sdílejte osobně s rodinou či blízkými přáteli a nikoliv na Facebooku. Pokud podobný status o tom, že se chystáte na dovolenou, nasdílíte na Facebook, tak případný útočník jednoduše zjistí, že zrovna v určitou dobu nebudete doma. Z dovolené se tak můžete vrátit třeba do vykradeného bytu.

Fotografie vašich dětí

Děti jsou ve většině případech jedna radost. Rozhodně si ale tuto radost nechte pro sebe a nesdílejte ji s jinými uživateli. Vaše děti tak s vámi nebudou nijak spojovány a kdyby se cokoliv stalo, tak nikdo alespoň nebudou vědět, jak vypadají. Zároveň jsou na světě takoví jedinci, kteří mohou trpět nějakou úchylkou – co když zrovna někoho takového máte v přátelích a fotografie dětí přímo vyhledává.

facebook rozpoznávání obličeje
Zdroj: Facebook

Vaše poloha

Kromě klasických příspěvků v podobě textu a fotografií mohou uživatelé na Facebook sdílet také svou polohu. Díky této funkci můžete vašim kamarádům jednoduše říci, kde se zrovna nacházíte. Pro případné zloděje se však jedná o cennou informaci, která poukazuje na to, že se zrovna nenacházíte doma, ale někde na cestách. Rozhodně tedy na Facebooku žádné statusy o tom, že se nacházíte mimo domov, nesdílejte.

Jak nastavit, které aplikace budou mít přístup k vaší poloze:

Nadřízený v práci

Posledním věcí, v tomto případě osobou, kterou byste si měli z Facebooku odstranit, je profil vašeho nadřízeného či šéfa. Lidé si často neuvědomují, že si nadřízený může po přidání do přátel projít veškeré vaše fotografie či staré statusy a zjistit, jak se vlastně chováte, popřípadě jaké máte na určité věci názor. Nejhorší potom je, pokud jste se o nadřízeném na Facebooku nějakým negativním způsobem zmínili. To už na vás další den může na stole čekat výpověď.

Nejnovější iPhony 12 zakoupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.