Zavřít reklamu

Zatímco předvánoční dny a týdny řada z nás tráví ve spěchu a téměř se během nich nezastaví, samotné vánoční svátky nám umožňují na chvilku zpomalit a věnovat se i maličkostem, které jsme celý rok odkládali a kterými můžeme udělat radost hlavně sami sobě. Například pro majitele Apple Watch tak tyto dny mohou být představovat ideální příležitost, jak svým chytrým hodinkám udělat „generálku“ a vyleštit je jak zvenku, tak i zevnitř. Jak na to? S tím vám pomohou následující řádky.

Zevnějšek

Jelikož se Apple Watch v kategorii chytrých hodinek řadí mezi ty designově povedenější kousky, je zajisté na místě čas od času dbát na to, aby jejich zevnějšek nebyl zašpiněn různými nečistotami. Může se přitom jednat jak o skvrny na povrchu na první pohled viditelné, tak i o okem těžko spatřitelná zašpinění, třeba ve formě bakterií.

Ještě před samotným čištěním hodinek je třeba je vypnout, případně odpojit z nabíječky. Pokud používáte kožený řemínek, je taktéž nezbytně nutné ho odepnout. Pro základní očištění povrchu Apple Watch je následně nejdůležitějším nástrojem hladký hadřík. Hrubší látky či starší hadříky se žmolky na citlivý povrch hodinek určitě používat nedoporučujeme a stejně tak rovnou zapomeňte na různé čistící prostředky včetně třeba mýdel. Hadříkem je možné opatrně hodinky otírat, v případě potřeby je pak možné hadřík i navlhčit či 10 až 15 sekund podržet Apple Watch pod proudem teplé vody. Poté je možné očištěné Apple Watch hladkým hadříkem usušit. Máte-li problém se zašpiněním digitální korunky hodinek, je rovněž možné ji důkladně pročistit pod proudem teplé vody, a to za opakovaného mačkání a otáčení s ní. Plánujete-li své Apple Watch dezinfikovat, Apple oficiálně doporučuje použití ubrousků navlhčených 70% roztokem izopropylalkoholu.

Při čištění řemínku je nutné dbát zvýšenou pozornost na jeho typ a materiál, z něhož je řemínek vyroben. S koženým řemínkem je třeba zacházet velmi opatrně – jeho čištění Apple doporučuje opět hladkým ubrouskem, v případě nutnosti pak navlhčeným, ale nikoli přímo ve vodě či pod jejím proudem. Kůži je pak třeba důkladně osušit, pro její specifické vlastnosti ale rozhodně ne na přímém slunci či za vysokých teplot. U ostatních typů řemínků je pak postup podobný, umožňují však i čištění v přímém kontaktu s vodou a u typů Solo Loop, Sport Band a Nike Sport Brand je možné využít i tekuté mýdlo.

Vnitřek

Zevnitř je možné si své Apple Watch vyčistit vcelku jednoduše – zejména odinstalováním nepotřebných aplikací. Těch se během roku nashromáždí vždy dostatek a občas může být až překvapivé, kolik místa se dá smazáním nepoužívaných aplikací ušetřit. Jak na to? Stiskněte korunku Apple Watch, následně dlouze podržte obrazovku a následně už jen vždy klepněte na křížek u aplikace, kterou si přejete odinstalovat. V nastavení, konkrétně pod volbou Obecné v kolonce Využití je poté možné vidět, kolik místa ještě v hodinkách zbývá.

O něco menším, ale rovněž užitečným pomocníkem v boji s chronickým nedostatkem místa v zařízení, pak může být i manuální správa toho, co vše mají aplikace v zařízení uloženo. Projděte si jednou za čas staženou hudbu, knihovnu stažených podcastů či audioknih nebo třeba z iPhonu synchronizované fotografie – s jistotou narazíte na něco, co už v hodinkách jednoduše nepotřebujete. V případě fotografií je pak možné přímo v aplikaci Watch na iPhonu snížit maximální počet synchronizovaných fotek.

Související články

Dnes nejčtenější