Zavřít reklamu

Kdyby to společnost Apple dělala, může se pochlubit dalším prodejním rekordem, o který se tentokrát postaraly chytré hodinky Apple Watch. Protože však tyto informace sděluje jen občas a navíc u zcela jiných produktových kategoriích, a ještě ke všemu v rámci konferenčních hovorů s akcionáři, musí se o to postarat ostatní. A tím je v tomto případě analytická společnost IDC, která ve svém novém reportu uvedla, že Apple za 3. letošní kvartál prodal téměř 12 milionů hodinek Apple Watch.

Konkrétně měl Apple prodat něco kolem 11,8 milionu kusů, což pokud je skutečně tak, znamená historický rekord v kvartálním objemu prodejů. Dosavadní rekordní hodnota prodaných chytrých hodinek Apple Watch za jedno čtvrtletí byla 9,2 milionu, prodeje za uplynulý kvartál jsou tak téměř o 30% lepší.

Pravděpodobně hlavním důvodem pro tento úspěch je jednak představení nových Apple Watch Series 6, ale zároveň i jakási restrukturalizace nabídky kdy Apple představil zcela nové Apple Watch SE a v nabídce i nadále zachoval Apple Watch Series 3, které v současné době tvoří cenový základ této modelové řady. Zájemci o chytré hodinky od Applu tak mají poměrně širokou možnost výběru dle svých preferencí a finančních možností. Jak se zdá, právě to se může pozitivně projevit na objemu prodaných zařízení.

Stejně jako loni, i letos tak výnosy z tzv. wereables zařízení porostou a opět o něco větším dílem přispějí do ročního obratu firmy. Společně s nárůstem prodejů si Apple zachovává poměrně dobrou pozici na trhu (vzhledem k cenám nabízených produktů), kdy je po Xiaomi se 24,5 %  dvojkou na trhu s 21,6 % tržního podílu.

Související články

Dnes nejčtenější