Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás informovali o úspěchu, se kterým se ve třetím kvartále tohoto roku setkal nový MacBook Pro od Applu. Řada lidí ale jistě také netrpělivě čeká na závěry ohledně prodeje letošních iPhonů. Společnost JP Morgan dnes přinesla v této souvislosti zprávu, podle které se iPhone 12 Pro trochu překvapivě těší vyšší poptávce než levnější základní model iPhone 12.

Analytik společnosti JP Morgan Samik Chatterjee v příslušné zprávě uvádí, že firma kromě jiného sleduje také dodací lhůty u letošních modelů iPhonů. Objednávky iPhonu 12 byly zahájeny 16. října a podle společnosti JP Morgan činí jeho průměrná dodací lhůta celosvětově zhruba deset dní. Dodací lhůta rozměrnějšího a nákladnějšího iPhonu 12 Pro se oproti tomu pohybuje v průměru okolo třiadvaceti dní. JP Morgan využívá právě tyto údaje k tomu, aby odhadla poptávku po letošních modelech jablečných smartphonů. Zatímco v případě iPhonu 12 se dodací doba ve Spojených státech zkracuje, u iPhonu 12 Pro naopak zatím stále ještě narůstá.

V Číně zůstává dodací doba u iPhonu 12 Pro víceméně stabilní, u iPhonu 12 se podobně jako v USA postupně zkracuje. V Německu a ve Velké Británii se dodací lhůta u standardního i u Pro modelu stabilizovala. Zatímco v posledních dvou jmenovaných zemích si mohou zákazníci svůj iPhone 12 vyzvednout v kamenném obchodě, v případě iPhonu 12 Pro tato možnost není v těchto regionech k dispozici. Společnost JP Morgan v této souvislosti dále uvádí, že poptávka po high-endovém modelu je v letošním roce vyšší než v případě loňských iPhonů. U iPhonu 11 činila dodací doba v průběhu druhého týdne dvanácti dní, u iPhonu 11 Pro se jednalo čtyřiadvacet dní, a to jak v prvním, tak i v druhém týdnu. Chatterjee příslušnou zprávu uzavírá prohlášením, že úspěch iPhonu 12 Pro budí poměrně optimistická očekávání ohledně poptávky po iPhonu 12 Pro Max.

Související články

Dnes nejčtenější