Zavřít reklamu

Apple dnes představil uživatelům nový hardware. Ačkoli drtivá většina fanoušků očekávala nové iPhony, na zlatý hřeb tohoto roku si budeme muset ještě chvíli počkat. I tak ale toho k vidění bylo dost. Tato konference se točila okolo hodinek a tabletů. Jablečná společnost představila Apple Watch Series 6Apple Watch SE. Dočkali jsme se také tabletů v podobě nového iPadu Air 4. generace a klasického iPadu 8. generace. Již několik týdnů sledujeme všemožné spekulace, o klasickém iPadu se ale nehovořilo. Apple si tak pro nás přichystal překvapení a musím říct, že se jedná o velmi zajímavý vstupní model do tabletové rodiny, samozřejmě za příjemnou cenu. Pojďme se tedy podrobně podívat na iPad 8. generace.

Displej a výkon

Designem se iPad od předchozí generace neliší. Najdeme tedy zde klasické tělo s 10,2″ displejem s okraji, na jehož spodní části naleznete ikonický Home Button s technologií TouchID. Pokud se podrobněji podíváme na Multi-Touch displej s LED podsvícením a technologií IPS, jeho rozlišení je 2160 x 1620 pixelů (264 ppi). Jas je 500 nitů. Příjemným překvapením je přítomnost čipu Apple A12, neboť výkonem tak tento model nahrazuje v podstatě iPad Air 3.generace. Díky tomuto čipu se může případný nový majitel těšit minimálně na tříletou softwarovou podporu.

Fotoaparát a video

Na zadní straně těla nalezneme 8 MPx fotoaparát s clonou f/2,4, pětičlenným objektivem, hybridním infračerveným filtrem a bleskem. Samozřejmostí je Live Photos a možnost zachytit panorama až o rozlišení 43 MPx. Také zde naleznete HDR pro fotky. Pokud jde o nahrávání videa, nabídne tento iPad 30 snímků při rozlišení 1080p, zpomalené video pak při 720p až 120 snímků za sekundu. Selfie fotoaparát není žádná sláva, jelikož lze pořídit 1,2 MPx fotky a 720p video. Jestliže pohlédneme s odstupem na fotoaparát i video, opravdu jde vidět, že tento tablet je tím naprosto základním. Je ovšem na místě si také uvědomit, pro jakou cílovou skupinu je dělaný.

Další specifikace

Zvuk žádného uživatele taky neurazí, neboť zde naleznete dva reproduktory na jeho spodní straně. Bluetooth je ve verzi 4.2 Wi-Fi v 802.11a/b/g/n/ac. Rovněž je zde k vidění tříosý gyroskop, akcelerometr, barometr a snímač okolního osvětlení.  V balení uvidíte po otevření krabice kromě iPadu i USB-C kabel s konektorem Lightning a USB-C napájecí adaptér. IPad 8. generace podporuje Apple Pencil 1.generace. Pokud jde o ceny, ty jsme vám ukázali v samostatném článku. Jak se vám iPad 8. generace líbí?

iPad 8th
Zdroj: apple.cz

Související články

Dnes nejčtenější