Zavřít reklamu

Pokud jste u MacBooků příznivci dotykových ovládacích panelů Touch Bar, následující řádky vás zcela určitě potěší. Podle zdrojů leakera Komiyi totiž Apple finišuje s vývojem druhé generace tohoto prvku, který by měl ovladatelnost MacBooků posunout na další úroveň. Hlavní prim bude hrát velikost. 

Zdroje leakera tvrdí, že by 2. generace Touch Baru měla dorazit na upgradovaný 16” MacBook Pro buď v příštím roce, nebo v roce 2022 – záležet bude především na situaci ve světě, která se do vývoje stroje podepisuje. Jeho hlavní devízou má být velikost. Touch Bar má totiž zhruba dvojnásobně povyrůst, díky čemuž bude schopen nabídnout daleko větší množství ovládacích prvků. Zároveň z něj velmi pravděpodobně zmizí Touch ID, jelikož je kalifornský gigant rozhodnut přesedlat i u Maců na modernější Face ID. 

Dá se očekávat, že po nasazení podobného prvku na 16” model se jej výhledově dočká i model menší – tedy 13”. Zda tomu však bude za půl roku, rok či déle je v současnosti zbytečné předpovídat. Apple nám totiž svými kroky z uplynulých týdnů zcela jasně naznačil, že se sjednocováním svých produktů z hlediska funkčnosti či designu minimálně u Maců příliš nespěchá. Snad tedy novinku nezabije její vysoká cena, jejíž nasazení se dá s ohledem na technologie, které by měla přinést, bohužel očekávat. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější