Zavřít reklamu

Pokud jste u MacBooků příznivci dotykových ovládacích panelů Touch Bar, následující řádky vás zcela určitě potěší. Podle zdrojů leakera Komiyi totiž Apple finišuje s vývojem druhé generace tohoto prvku, který by měl ovladatelnost MacBooků posunout na další úroveň. Hlavní prim bude hrát velikost. 

Zdroje leakera tvrdí, že by 2. generace Touch Baru měla dorazit na upgradovaný 16” MacBook Pro buď v příštím roce, nebo v roce 2022 – záležet bude především na situaci ve světě, která se do vývoje stroje podepisuje. Jeho hlavní devízou má být velikost. Touch Bar má totiž zhruba dvojnásobně povyrůst, díky čemuž bude schopen nabídnout daleko větší množství ovládacích prvků. Zároveň z něj velmi pravděpodobně zmizí Touch ID, jelikož je kalifornský gigant rozhodnut přesedlat i u Maců na modernější Face ID. 

Dá se očekávat, že po nasazení podobného prvku na 16” model se jej výhledově dočká i model menší – tedy 13”. Zda tomu však bude za půl roku, rok či déle je v současnosti zbytečné předpovídat. Apple nám totiž svými kroky z uplynulých týdnů zcela jasně naznačil, že se sjednocováním svých produktů z hlediska funkčnosti či designu minimálně u Maců příliš nespěchá. Snad tedy novinku nezabije její vysoká cena, jejíž nasazení se dá s ohledem na technologie, které by měla přinést, bohužel očekávat. 

Diskuze k článku

    Cena bude vysoká, na to sme si už zvykli a tú nevnímam ako problém. Dôležité je, či si nové MacBooky budú schopné obhájiť vysokú cenu pridanou hodnotou.

    ked som kupoval novy mac, tak som isiel do verzie s touch barom. po 2 rokoch konstatujem, ze som ho takmer nevyuzil. ani pri strihani vida, ani pri garage band ani pri inom. na klavesnicu nemusim pozerat, pisem v pohode, ale sledovat aj displej aj zmeny na touch bare je nepohodlne. vyzera to pekne, ale nezvykol som si na to.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.