Zavřít reklamu

Když Apple v říjnu 2018 představil světu dvě velikostní varianty bezrámečkového iPadu Pro, vysloužil si velmi slušné ovace. Uživatelé lačnící po brutálním výkonu tabletu si totiž mohli vybrat mezi dvěma bestiemi bez kompromisů, které se od sebe lišily jen a pouze velikostí. Této rovnice se sice Apple přidržel i pro letošní modely, avšak do budoucna s ní už podle dostupných informací leakera Komiyi nepočítá. 

V uplynulých měsících se na světlo světa dostalo obrovské množství informací o přípravách high-endového 12,9” iPadu Pro, který má kromě brutálního výkonu nabízet třeba i displej s mini-LED podsvícením. Pokud vás při čtení těchto zpráv napadala otázka, kde je jeho 11” kolega, odpověď je zcela prostá – nikde. S 11” iPadem Pro totiž Apple dle zdroje do budoucna nepočítá, jelikož jej hodlá nahradit modelem Air. Ten dostane velmi pravděpodobně design podobný s 12,9” iPadem Pro, avšak tytéž hardwarové parametry nenabídne. Uživatelům, kteří budou potřebovat nekompromisní tablet, tedy nezbude nic jiného než sáhnout po velkém 12,9” modelu. 

Příchod nové generace 12,9” iPadu Pro se očekává v příštím březnu s tím, že ve stejném období zřejmě dorazí i upgradovaný iPad Air. Je nicméně možné, že Apple ve své nabídce ještě nějakou dobu 11” model z letoška ponechá, aby nebyl přechod na větší verzi až tak zběsilý. Dříve či později jí však ze svých obchodů stáhne a uživatelům nezbude nic jiného než jeho novou “tabletovou politiku” přijmout za svou a smířit se s tím, že nejlepší se bude nově rovnat největší. 

Související články

Dnes nejčtenější