Zavřít reklamu

Jen stěží by si někdo ještě včera dokázal představit, že se i navzdory koronavirové pandemii dařily Applu prodávat jeho iPhony velmi dobře. Obecně se totiž předpokládalo, že trh se smartphony byl zasažen skutečně brutálně a mezi výrobci se nenajde jediný, který by z této krize vyšel se vztyčenou hlavou. Včerejší oznámení finančních výsledků však jasně ukázalo, že tomu je zcela jinak. 

Podle statistik Applu se mu z hlediska prodejů iPhonů v předešlém čtvrtletí (tedy v období duben až červen) dařilo lépe než v loňském roce. Prodeje jeho telefonů totiž celosvětově vzrostly o velmi slušná dvě procenta, díky čemuž Applu vygenerovaly 26,4 miliardy dolarů namísto 26 miliard dolarů z loňského roku. Hlavním strůjcem tohoto úspěchu měl být iPhone SE 2. generace, který se prodejně chytil takřka po celém světě naprosto skvěle a přiměl i v době koronaviru uživatele nakupovat. Nemalou zásluhu na tom nicméně mají i nejrůznější výkupy s bonusy, které Apple pořádal zejména ve své domovině. 

Dá se očekávat, že ani v tomto čtvrtletí nezaznamená Apple z hlediska prodejů svých iPhonů špatné výsledky. Pandemie koronaviru tu sice s námi je i nadále, mnohé země však již výrazně rozvolnily svá opatření v čele s otevřením obchodů bez větších omezení, čímž zcela určitě prodeje nejen iPhonů podpořily. Apple navíc dnes v noci přiznal, že iPhone 12 dorazí později, než je pro iPhony obvyklé, což může jablíčkáře čekající právě na tento model přesvědčit raději k nákupu modelu staršího. 

Dnes nejčtenější

.