Zavřít reklamu

Před malou chvílí zveřejnil kalifornský gigant své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2020. To obecně nebývá z hlediska prodejů příliš silné, jelikož se v něm již začíná projevovat čekání jablíčkářů na nové iPhony a jiné produkty, které se zpravidla předsatvují na podzim. Letošní rok navíc výrazně poznamenala pandemie koronaviru, která prakticky paralyzovala celosvětovou ekonomiku a to zejména přes druhé čtvrtletí. Jak se problém projevil na Applu?

Applu se ve druhém čtvrtletí letošního roku podařilo dosáhnout tržeb ve výši 59,7 miliard dolarů a čistého čtvrtletního zisku ve výši 11,25 miliard dolarů. V prvním kritériu si tak meziročně polepšil 5,9 miliardy, což se může zdát na první pohled jako pakatel, avšak s ohledem na situaci ve světě se dá hovořit spíš o slušném úspěchu. Co se týče prodejních čísel samotných produktů, ty Apple bohužel opět nezveřejnil, jelikož jak v loňském roce uvedl, jejich výpovědní hodnota je velmi malá. V tomto ohledu si tak budeme muset počkat na průzkumy různých analytických společností, které s nimi dorazí co nevidět.

V tuto chvíli probíhá hovor Tima Cooka a dalších předních představitelů Applu s investory, na kterém zřejmě zazní spousta dalších zajímavostí. O všech důležitých věcech vás budeme v průběhu zítřejšího dne informovat. Určitě nás tedy nepřestávejte číst.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější