Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Správna cesta, konzumná spoločnosť neprestane byť konzumná, kým nepríde katastrofa. Tá by v podobe klimatickej krízy skôr alebo neskôr prišla, ale takéto riešenia ju môžu oddialiť alebo úplne vymazať. Budú tu možno hlúpe komentáre o tom, ako to je proti prírode atď., ale proti prírode je aj chov zvierat nadopovaných antibiotikami a rastovým hormónom. Keby sa to výrazne zdokonalilo, tak o pár desiatok rokov tu máme replikátor zo Star Treku :).

  věřte tomu nebo ne, ale umělé maso z 3D tiskárny urychlí konec moderní vyspělé civilizace víc, než ta vaše „klimatická krize“. Klimatická krize je jen nástroj na hlupáčky, aby nepřemýšleli o svobodě a volnosti, ale aby měli strach o život. Protože kdo se bojí, ten je snáze ovladatelný. /plně by totiž stačilo zastavit provoz těch velkých výletních lodí a je vystaráno. Ale to ne, protože rejdaři jsou kámoši prezidentů, králů a diktátorů a ty přece nemůžeme připravit o peníze.

  To sú výhovorky, ktorými sa snažia nevzdelaní ľudia sami pred sebou ospravedlniť, prečo nie je nepohodlný prechod na obnoviteľné zdroje energie správny. Všetci zainteresovaní vedia, že klimatická kríza je veľmi reálna a nedá sa vyriešiť kozmetickými zmenami.

  Je to pravda, 3D tiskárnu mám doma a na jídlo by mě jí nikdy nenapadlo použít, 1. 3D tiskem nejde dobře tisknout nepravidelné objekty, když už by byl tvar použitelný tak by jedna nugetka trvala odhadem minimálně 10 minut. Mnohem vhodnější způsob by byl to „maso“ lysovat nebo odlívat do požadovaného tvaru. Co se týče globálního oteplování, tak to je běžný cyklus země a člověk na to má minimální vliv, stačí se podívat jaké teplo bylo za dinosaurů.

  Mali by začať tlačiť náhradu za sóju zo starých handier aby ľudia čo každému tlačia svoje vegánske hovadiny sklapni. Kým budem vedieť že je to podobná výroba jesť to nebudem.

  Nic nového pod sluncem. Ve filmu Křidýlko nebo stehýnko to jelo ve velkém.
  Díky za mé stáří, kdy kuře bylo kuře, rajčata chutnala jako rajčata atd…

Vložte vlastní komentář

celý text