Zavřít reklamu

E-mail má v dnešní době založený už snad doopravdy každý z nás. Kromě toho, že se skrze internetovou poštu můžeme domlouvat na různých soukromých a pracovních věcech, tak jsou e-maily perfektním nástrojem pro marketing. Bohužel, čas od času nám do schránky může přijít nějaká forma SPAMu, tedy nevyžádané pošty. Zatímco většina těchto mailů končí ve složce SPAM, tak některé z nich se mohou dostat přímo do schránky s příchozí poštou. I když si můžete myslet, že se při otevření podobného mailu nic moc nemůže stát, tak se pletete.

Mnoho odesilatelů podobných e-mailových zpráv do nich přidává tzv. tracking pixel. Pokud například otevřete nějakou URL adresu se sledovacím parametrem, tak dojde k aktivaci tohoto parametru až po otevření adresy. Tracking pixel se však aktivuje ihned po otevření mailu. Odesilatel o vás díky něj může zjistit plno informací, například kdy jste zprávu otevřeli, vaši přesnou adresu, jaké máte zařízení a mnoho dalšího. Pojďme se společně podívat na to, jakým způsobem můžete na iPhonu nastavit, aby vás odesilatel skrze tracking pixel v mailu nemohl na iPhonu sledovat.

Jak na iPhone nastavit, aby vás marketingové e-maily nesledovaly

Pokud chcete na vašem iPhonu či iPadu nastavit, aby vás marketingové e-maily nemohly pomocí tzv. tracking pixelu sledovat, tak je nutné, abyste zakázali automatické načítání obrázků v Mailu. Pojďme se společně podívat, jak tohoto postupu můžete docílit:

  • Na vašem iOS či iPadOS zařízení přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku Pošta, kterou rozklikněte.
  • Zde poté sjeďte opět o něco níže, dokud nenarazíte na kategorii Zprávy.
  • V této kategorii je nutné, abyste pomocí přepínače deaktivovali funkci Načíst obrázky.

Tímto postupem jste úspěšně zamezili tomu, aby se automaticky načítaly obrázky ve všech e-mailových zprávách, a také již zmíněný tracking pixel. Po rozkliknutí určitého mailu nyní bude nutné, abyste pokaždé veškeré obrázky ve zprávě ručně načetli. To znamená, že si prvně příchozí e-mail zobrazíte, a až poté se rozhodnete, zdali je zpráva důvěryhodná, a zdali chcete obrázky z mailu načíst.

Dnes nejčtenější

Další články