Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Je to odpornost. Jakým právem si firma z USA usurpuje celou oběžnou dráhu pro sebe? Tohle hromadné vypouštění je přes čáru. Nepomohly ani protesty vědců a odborníků. Hlavně, že bude mít SpaceX svůj kšeft, co na tom, že zničí nebo značně ztíží práci vědcům mapující vesmírná tělesa, ohrozí potenciální možnost kolize asteroidu se zemí. Na tohle by měla být na půdě OSN vyvolána debata a rezoluce zakazující další vypouštění šrotu a stažení veškerého smetí, které doteď nezodpovědně vypustili! Představte si obrácenou situaci, kdyby tohle vypustili z Číny nebo Ruska … hnus.

  Kolego, co to tu řešíte ???! Až budete brát jeho internet tak pindy mít nebudete . A stejně, jestli nás sejme meteorit nebo nás osídlí mimozemšťané tak to už bude jedno . A navíc, elon musk je vyzionář, takové lidi tu potrebujem. Kdyby takový lidé tu nebyli tak ještě doteď jezdíte na koni po světě a svítíte svičkou u stolu. Tak prosím držte pusu .!

  To, ze projekty Elona su financovane vladou USA, uz nikto neriesi a ak tu niekto robi bububu z Huawei a 5G sieti z ktorych udajov bude profitovat Cina, tak detto plati pre Starlink. Len treba dat dole tie ruzove okuliare…. aha, vlastne, moj prispevok je konspiracny :)

  iVan: NASA částečně zafinancovala Dragon, Crew Dragon, částečně přispěla i na každý z Falconů(ale o hodně méně než u Dragonů), ale Starlink je financován SpaceX a částečně soukromými investory. Ano, armáda už Starlink testuje a těší se na vysokorychlostní připojení kdekoli po světě, ale peníze do toho nedává…

  Mlčet může jen pitomec. Osobně občas fotím časosběry noční oblohy nebo panorama a fakt nechci zažít, aby mi práci zkazilo několik po sobě letících satelitů. Kdyby to k něčemu bylo .. ale jen pro pitomý internet, aby bylo pokrytí po celé planetě mi je fakt ukradený. Snad je ještě naděje, kdyby zkrachoval…..

  Súhlasím s Petrom, v dnešnej dobe , kde máme pokrytie mobilným internetom množstvom BTS, pevným internetom, optikou ako aj internetom zo satelitu je celý Starlink ZBYTOČNOST a zasieranie vesmíruzbytočným EM signálom.

  Dej si facku – psát takové nesmysly – ani ČR – což je takové malé město s periferiemi není pokryté a o rychlém internetu ani nemluvě…

  Tak on snad chtěl pokryt celou zeměkouli internetem snad ne ?! A tvle řekni mi 😂 kdes slyšel že všude jsou pokryti nějakou slušnou rychlosti 😀 ty šmoulo.
  Ty bys raději chtěl až na oběžnou dráhu vypustí nějaké zbraně co ?😀
  Btw.: z jineho soudku teď . Až jednou budeme okupováni mimozemšťany (neříkej ze jsme ve vesmíru sami ) tak pak si budete vy a vaše celá banda hejtru stěžovat na vsechno co jsme neudělali.. takže nechte elona muska být . Je to vyzionář, co to dotáhl někde a takové lidi tu potřebujeme :)

  Tady je to profi fotograf vedle fotografa, těch par teček si vyphotoshopujete pryč a ještě se něco přiučíte. Navíc PS budete moct stáhnout z uložta i v největší prdeli světa, díky Elďo

  mohol by si mi ty fotograf vysvetlit ako na fotke plnej bodiek vies ze ktore je satelit a ktore vesmirne teleso?alebo fotis takym teleobjektivom ze ti zakrije ten maly dvojkilovy satelit cely obraz?…

  Jen pár bodů k doplnění. Starlink je zajímavý projekt, ale jako vše není bez rizika. Focení asi někoho naštve, neboť na dlouhý čas bude na fotce čára po přeletu satelitů. Na druhou stranu ne vždy bude na satelit dopadat světlo tak, aby svítil.
  Trochu horší jsou pásma, která satelity používají. Budou rušit rádiové pozorování vesmíru (docela škoda) a satelitní televize. Prakticky si tak Starlink zabere pásma, která vzhledem k hustotě nebude možné reálně používat. V Evropě na Ku 10,7-12,75 GHz běží všechny satelitní TV. Pásmo je plné už teď. Starlink pojede na nejnižší dráze na Ku 12-18 GHz. Část pásma se tak bude překrývat. Ty beta testy v Evropě ukážou víc. Nicméně Elon bude asi první člověk, co fakticky vlastní vysílací pásma Ku 12-18 GHz, Ka 26,5-40 GHz, V 40-75 GHz.

Vložte vlastní komentář

celý text