Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pokud mám dětem koupit telefon, tak jim koupím 6S za 3000,- a služba je stejná, než SE, který dřív nebo pozdějc stejně rozflákaj..:D

  Nové SE určitě není určen hlavně dětem 😉

  Tom
  Kamarade sorry ale ja ten telefon vidim prave pro deti nebo pro toho kdo s iPhone obecne zacina. Pokud mi dite chodi do druhe tridy a SE2 rozbije nebo ztrati tak me to rozhodne nebude bolet tak jako kdybych zaplatil za telefon 35.000.-
  Stejne tak je idealni pro lidi kteri dostali rozum hodili kram s Androidem do kose a zacinaji jako novacci u Apple.

  To: Nadporucik Lukas

  Sorry kamo, ale tohle je fakt blbost, dítě opravdu nový iphone SE nepotřebuje, stačí mu např. iphone 7, který je i pro dítě vhodnější, protože nemá skleněné záda a více vydrží.

  Staré SE i Apple 6 by měl jet s plnou aktualizací ještě celý příští rok. Vždyť na Netu se to dá přečíst. Nový software co má vyjít na podzim by měl být omluvou za zpackaný iOS 13. Potom je to ve hvězdách?! :))

  Nekupuji telefon na jeden rok, to byla reakce, že to třeba někomu stačí. Počkám si na příští rok na plusko a teprve potom se rozhodnu, který aktuální telefon z jejich dílny vyhraje na další roky. Jsem spokojený s jejich výrobky. Nemám jen jejich telefon, ale rozrůstá se to. Začínal jsem s Alcatelem, přes Nokii, poté i s windows, pár měsíců s androidem a skončil u této značky a nejvyšší spokojenost.

  No děcka asi nepotřebují mít nejnovější aktualizaci ani staří rodiče.
  Dneska je snad podporovaný snad ještě ios10 nebo 9, ne? Teďka na to byla nějaká aktualizace.
  Baterka stojí pár stovek. Než dávat min. 13 za nový SE.
  Když už teda ta podpora, tak se dětem koupí 7ka, ta stojí kolik 4,5-5?

  Ještě před nedávnem všechny iPhony, který se prodávaly cca pod 5 tis. byly víceméně už šrot (díky nefunkčnímu iOS). Ty rodiny, které neměly na iPhone za 6tis+, tak musely sahat po Androidech. Nyní člověk koupí i iPhone 6 nebo 6S za ceny nejlevnějších androidu a jsou to funkční zařízení pro děcka, která vydrží to samé, co fungl nové lowcost androidy a jsou ve funkčním ekostystému. V tom vidím důležitý progres v aktuálních bazarových cenách.

  Edit: i když třeba Apple Arcade na iOS 12 nejede… takže ta 6S je řešení za rok se případně děcku vymění, když to bude nutné. Se současným zálohováním je to práce na pár minut.

  Přijde mi vtipné, jak si jablíčkáři vychvalují Apple potom, co měli levný Android a stěžovali si, že byl k ničemu. Jasně, měli jste levný telefon, co jste čekali? Najdou se výjimky, ale i přesto většina jablíčkařů si nevyzkoušela pořádný Android telefon. Já měl v ruce iPhone 7, byl to v pořádku telefon a líbil se mi. Poté jsem přešel na OnePlus a Android má své kouzlo. Android za cenu nového iPhone dokáže mnohé a to si jablíčkaři moc neuvědomují. Byl bych rád, kdyby se tu zbytečně nevyskytovaly hádky Apple vs. Android telefon. Každý z nich má své výhody a nevýhody a každému vyhovuje jiný systém s jinými možnostmi. Ale jednu věc nechápu, většina jablíčkařů říká, že Android nemá dlouhou podporu, nejsou stabilní a bezpečné. Já mám třeba 4 roky potvrzenou podporu. Před rokem se prováděly testy bezpečnosti v americké bezpečnostní agentuře a Android 10 dopadl lépe jak tehdejší nejnovější iOS. Opravdu by bylo potřeba se s Androidem lépe obeznámit než jej zbytečně „hejtit“.

  Tak já jsem třeba jel na Samsungu s9 a jemu předcházejících, pak na dalších androidech typu Huawei a té největší Číně ZTE. Ty telefony byly docela v pohodě, sem tam nějaký lag, nebo pád. Ale nejhorší je, že ten telefon už po roce nemá podporu a aktualizace systému. Proto už jen apple, koupím telefon na 4 roky a mam klid, za 4 roky nový. A né, že co rok nebo dva budu jak vocásek kupovat nový android.

  A co čekáš od některých iOvcí? Je to asi jejich hobby, kopat a plivat po konkurenci, jak Android, tak Windows. Mám podobnou zkušenost, vždy na Androidu, měl jsem vždy i levnější kousky a pohoda. Nyní jsem zároveň i na Jabku a nikdy by mě nenapadlo, cokoli z toho pomlouvat hejtit. Oba systémy mají svoje kouzlo.

  žádná kouzla nevidím ani na jednom z nich. Před časem mě nas.al Droid a okouzli iOS. Dnes mě občas spíš nakrkne, ale pořád lepší update cca 5Let a nějaká ta funkce navíc než nic. Navíc update není povinný. O ekosystému nemluvě.

  Vy kašpaři, uvědomte si, že ten SE je celkem bestie co se výkonu týče. Jaký pro děti? Jaký pro začátečníky? Ty vole to musí člověk využívající apple hned mít ten top? Chceš na to v létě přilepit klacek a jet na vodu s iPádlem? Tvl já jedu na staré osmičce, k tomu mam ipad pro 11 a macbook pro 16. Nevidim zde problém. Jako telefon je od slova telefonovat. To, že na něm sem tam na hajzlu přečtu zprávy, ok… ale na co budu v kapse tahat phablet? Trošku si poklepejte na čelo.

  No to si poklepej na čelo trochu ty! Hlášky typu telefon je od slova telefonovat v dnešní době – nenech se vysmát, s takovou filozofii si kup nejakej mobil pro seniory když chceš telefonovat a neotravuj na fórech o Apple !!!

  retro je zase „in“ :-D
  apropo až ti harant po škole švihne z iKrámem že jde jen volat,psát a hry jsou za lowe tak neplakej ;-)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější