Zavřít reklamu

Pokud jste četli nějaké ty články z mé klávesnice, pak mi jistě dáte za pravdu, že rozhodne nepatřím mezi ty, kterým cokoli, co Apple udělá, dává smysl. Nicméně z nového iPhone SE 2. generace jsem nadšený, a to i přesto, že si jej nikdy nekoupím, protože nejsem jeho zákazník. Jeden však hned v pátek objednám pro moji mámu, která je přesně tou cílovkou, jenž doteď používá původní SE a na nový přejde s radostí.

Anketa

Uvažujete nad koupí iPhone SE 2. genrace?

Ano, pro sebe 60,50 %
Pro někoho z rodiny 17,08 %
Ne 22,42 %
Celkem hlasovalo: 4625

Přijde mi, že po přečtení diskuse komentují iPhone SE 2. generace lidé, kteří nejsou ani v nejmenším jeho cílová skupina. Novinka nemá za cíl být tím nejlepším, ani nejvýkonnějším iPhonem, co má Apple ve svém portfoliu, ale naopak díky němu získal Apple opět skvělou příležitost, jak se dostat mezi lidi, kteří na dražší telefon buď nemají finance anebo jej zkrátka nemají jak využít. Na světě je ještě pořád mnoho stovek milionů lidí, kteří berou mobil jako věc na volání, ale než je odkážete na tlačítkovou Nokii, musíte si uvědomit, že zkrátka chtějí občas udělat fotku nebo poslat nějaký ten mail. Proč by je Apple nemohl využít a neprodat jim svůj produkt.

iPhone SE 2. generace se nabízí za cenu, která je o více než polovinu nižší než kolik stojí aktuální vlajkové lodě z dílny Applu. Přesto získáte telefon, který rozhodně vaší mamince nebo dětem dokáže stoprocentně posloužit přesně k tomu, k čemu jej využijí. Apple navíc s modelem přišel v největší finanční krizi v historii lidstva, kdy spousta z těch, jenž si nyní mohli dovolit iPhone 11 Pro již zkrátka na nový špičkový model nebudou mít peníze. Tito lidé budou přesto chtít nadále využívat ekosystému Applu a budou chtít telefon s novou baterií a zárukou a proto nekoupí starší model z bazaru.

Nové zákazníky, které Apple na tento telefon dokáže získat, navíc automaticky přidá do svého ekosystému a dokáže jim začít nabízet služby za jednotky dolarů, které jak víme z finančních výsledků, lidé rádi využívají. Apple tak dokáže získat opět novou skupinu uživatelů a zároveň nepřjde o ty, jenž budou muset při koupi telefonu přemýšlet nad cenou. Z mého úhlu pohledu se tedy jedná o skvělý tah, který přišel z pohledu Applu v tu nejlepší možnou chvíli.

Související články

Dnes nejčtenější

.