Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  slevu zadarmo ;) – viz. launchovací ceny https://www.letemsvetemapplem.eu/2020/03/19/kompletni-srovnani-ipad-pro-2018-vs-ipad-pro-2020/
  Zejména, když hodný iOvčák z Cupertina přihodil 2GB RAMky všem, v základu +64GB a dokonce na poměry Apple nemálo upgradnul kamery.
  Že se opět vysrali na odolnost konstrukce? Koho to zajímá, však ony to iOvečky beztak koupí :P
  ..i když zrovna v případě iPadů Pro bych na přílišnou meziroční upgradovací touhu nesázel Time & spol., zejména, když globkrize už startuje s forsáží = na plnej céres…

  A12X obsahuje celkem 8 grafických jader, avšak aktivovaných jich má pouze 7.
  Aký je dôvod aktivovania iba 8 GJ?

  V Photoshopu to zvládne layer navíc? Ze 122 to dá 123? Huuustý :D ti to zase dosrali chlapci. Dost jsem se bál abych nekoupil 2018 a on nebyl prohnutý. A nebyl díky bohu. Tak jsem na to hned koupil celkem pevný case a teď je mi konstrukce šumák. Ale kdo chce dobrý železo a neřeší tu omáčku kolem, koupí 2018.

  Výpočetní jednotky se deaktivují záměrně – zvýší se výtěžnost výroby čipů. Jen tak mimochodem.

  To by se dalo tolerovat u generací od sebe do 12ti měsíců, ne od modelů, které dělí „dva roky“. Jen tak mimochodem.

  Tablety iPad se nijak skokově nevyvíjí. Má to smysl – není to prostě potřeba, nemají konkurenci. Nový iPad Pro 2020 přidal LIDAR a mírně aktualizoval procesor. I to je víc, než bylo třeba. Ten procesor je pořád nesmyslně výkonný a než vyvíjet (upravovat) nový, asi vyšlo lépe prostě použít pouze kvalitní čipy A12X a zvýšit výrobní ztráty (které dnes ale budou asi se stabilizací výrobního procesu o něco nižší než v roce 2018, kdy to bylo příliš neekonomické), čímž vznikl A12Z. Je to čip se stejným označením, takže „aha efekt“ z toho, že je to de facto stejný čip, není na místě.

  První věta je blábol, když se bavíme o tabletu, který v lepší paměťové výbavě útočí na hranici 40 tis. Kč.
  Druhá věta je blábol z poloviny, protože procesor není aktualizovaný, je 1:1 stejný.
  Mně nezajímá, že je nesmyslně výkonný, po dvou letech u nového modelu očekávám novou generaci CPU. Vždy tomu tak bylo, tak proč najednou takový ojeb? A proč jej místní zaujatí zaslepenci musí za každou cenu obhajovat?
  Jaké výrobní ztráty? To jako Apple v roce 2019 věděl, že bude zlá situace – Covid, ekonomika v háji a proto se uráčil jen k odemčení grafického jádra? Možná bych některé Vaše myšlenkové pochody raději nechal v hlavě a nešířil je dál v diskuzích.

  „Jaké výrobní ztráty? “ preci ze vyrabis zmetky… Bezne se dela ze mas napr 10 jader a z toho 2 nefunguji tak to prodas jako 8 jadro… Po par letech vyroby az odladis proces a mas mensi zmetkovitost uz muzes prodavat jako 10 jadro… Ale vzhledem k tomu jak machrujes to urcite vis…

Vložte vlastní komentář

celý text