Zavřít reklamu

Je tomu je pár hodin, co jsme vás na našem magazínu informovali o tom, že má Apple hotové prototypy iPhonů 12 Pro s menšími výřezy v displeji a už tu máme další velmi zajímavý únik, který tuto informaci potvrzuje. O ten se postaral leaker s přezdívkou @choco_bit, který se v minulosti již mnohokrát ukázal jako velmi přesný. Tomu se do rukou dostal zřejmě další z kódů iOS 14, ze kterého byl schopný vyextrahovat grafiky odhalující právě nové iPhony. Po včerejším zveřejnění zad iPhonů 12 Pro nyní ukázal jejich přední stranu. 

Jak můžete v galerii vedle tohoto odstavce sami vidět, iPhone 12 Pro se dočká výrazného zúžení výřezu v displeji, který tak již nebude působit natolik rušivě. Vývojáři navíc díky tomu dostanou další nálož prostoru na displeji, který budou moci dle libosti využít. Čistě teoreticky bychom se tak mohli u nových iPhonů dočkat například návratu zobrazených procent baterie při zamčené obrazovce či podobných vychytávek, na které jsme byli zvyklí u iPhonů s rámečkovým designem. Co se týče těla telefonu na obrázku, to je zcela evidentně hranaté jako v případě iPadů Pro 3. a 4. generace, potažmo jako u iPhonů 4 či 5. Šíře rámečku kolem displeje bohužel z obrázku příliš rozebrat nelze, jelikož jednak Apple rámečky na podobných vizualizacích vyobrazuje relativně široké standardně a jednak poměrně značně mate nové designové zpracování těla telefonu v porovnání se staršími generacemi. Na rozklíčování této otázky si tak budeme muset počkat nejspíš až do září. 

Za povšimnutí rozhodně stojí i vyobrazená domovská obrazovka telefonu, která zcela určitě zachycuje implementované widgety zabírající dvoj či čtyřnásobek místa pro ikony aplikací. Z vizualizace se rovněž zdá, že iOS 14 již nebude rozdělovat domovskou obrazovku na jednotlivé stránky, ale bude nabízet “jednolitou” stránku s možnosti “swajpování” z jedné její strany na druhou. V tomto případě se nicméně opět jedná pouze o domněnku, kterou budeme moci potvrdit zřejmě až po představení samotných telefonů. 

Stejné řešení i pro iPhone 12

Přestože uniklý snímek zachycuje jen iPhone 12 Pro (soudě dle trojitého fotoaparátu s LiDAREM), je prakticky jisté, že se stejného řešení dočká i levnější řada 12. Apple se totiž v posledních letech velmi snaží levnější a dražší řady svých podzimních iPhonů z hlediska designu a funkčnosti sjednocovat či minimálně velmi přibližovat a proto je velmi nepravděpodobné, že by „dvanáctky“ osadil výřezem stejně velkým jako nyní iPhony 11 a modely 12 Pro by osadil výřezem o poznání menším. Jediný výraznější rozdíl tak bude velmi pravděpodobně tvořit opět fotoaparát, který bude u iPhonů 12 klasicky duální, zatímco u 12 Pro se dočkáme trojitého fotoaparátu s již zmíněným LiDAREM. Odlišný materiál použije Apple i na rámeček telefonů, jelikož levnější řada má dostat místo leštěné oceli určené pro iPhony 12 Pro „obyčejný“ hliník.

Anketa

Chystáte se letos pořídit nový iPhone?

Ano 40,70 %
Ne 31,24 %
Zatím nevím. Uvidím, s čím Apple přijde 28,06 %
Celkem hlasovalo: 1882

Související články

Dnes nejčtenější

.