Zavřít reklamu

O blížícím se základním iPhonu, který v nabídce Applu nahradí již relativně staré „osmičky“, je v posledních dnech slyšet čím dál víc. To však není vzhledem k tomu, že je jeho představení podle zdrojů naplánováno na jaro, ničím příliš překvapivým. Přestože ještě zcela jistě nevíme, kdy se odhalení novinky dočkáme, máme tu díky zdrojům portálu 9to5mac další nálož zajímavých detailů, které telefon zase o něco víc poodhalí. Co tedy o něm víme nového?

Zřejmě nejzajímavější věcí z nového úniku je název. Svět už sice víceméně počítá s názvem iPhone 9, avšak podle důvěryhodného zdroje 9to5mac se bude novinka nakonec jmenovat iPhone SE (2020), jelikož bude ve své podstatě kopírovat první generaci tohoto smartphonu – tedy nabídne ve starém těle výkonnější hardware. Ten zdroj částečně potvrdil slovy, že novinka dostane stejný procesor jako loňské iPhony. Velmi zajímavé je navíc to, že představení je podle něj už skutečně za dveřmi a proběhnout by mohlo klidně dnes. V pátek sice Apple novinky zpravidla nepředstavuje, avšak vzhledem k velkému množství úniků je možné, že už zkrátka nechce dále vyčkávat a telefonu, jehož představení měl mít podle leakera Jona Prossera naplánované na 15. duben, zkrátka vystřelí dřív. 

Zdroj rovněž opět potvrdil, že se nového iPhonu dočkáme v bílé, černé a červené a la PRODUCT (Red) variantě. Zvolit si budeme moci mezi 64 GB, 128 GB a 256 GB úložištěm, což je rozhodně příjemné, jelikož si přijde na své zkrátka každý. Co se pak týče originálních krytů, Apple si pro novinku přichystal celkem pět kousků – konkrétně černý a bílý silikonový a dále pak červený, černý a půlnočně modrý kožený. V tomto směru tedy vsadil na léty prověřenou klasiku jak z hlediska materiálů, tak i odstínů.

Zdroj 9to5mac bohužel nepotvrdil očekávanou cenu 399 dolarů v USA nebo 12 990 korun v Česku za základní model. Nicméně vzhledem k současné situaci je jasné, že pokud chce Apple s tímto telefonem uspět, příliš draze jej světu prodávat nebude. Výše uvedené částky jsou tedy více než pravděpodobné a to i přesto, že česká cena za novinku by byla nižší než v případě nynějšího iPhonu 8. Za ten si totiž Apple nyní účtuje v základu 13 490 korun. Nechme se tedy překvapit, jak tato zápletka nakonec dopadne. 

Související články

Dnes nejčtenější

.