Zavřít reklamu

Od představení iPhonu 9 též známého jako iPhone SE 2 svět sice dělí podle dostupných informací ještě zhruba dva týdny, jeho detaily jsou nicméně známé již dlouhé týdny. Díky řadě úniků totiž známe jak jeho hardwarovou výbavu, tak i design, který má výrazně vycházet z iPhonu 8. To nyní potvrdily i interní produktové databáze amerického obchodního řetězce Target, ve kterých se objevilo tvrzené sklo kompatibilní jak s iPhonem 8, tak iPhonem 9. Je tudíž naprosto jasné, že minimálně přední strana obou telefonů bude naprosto stejná. 

Screenshot z Targetu
Zdroj: Twitter Jona Prossera

Jak můžete na fotografii výše, kterou získal leaker Jon Prosser, vidět, tvrzené sklo pro iPhone 9 je kromě iPhonu 8 kompatibilní i s iPhonem 7, 6 (a samozřejmě i 6s). Všechny tyto modely mají naprosto identicky umístěný Home Button či otvor pro reproduktory a fotoaparát stejně jako mají i shodně široké rámečky kolem displeje. Pokud jste tedy doposud doufali v to, že se Apple alespoň v rámečcích umoudří a rozhodne se je byť jen nepatrně zúžit, musíme vás bohužel zklamat. iPhone 9 bude totiž skutečně jen recyklovaným iPhonem 8 s daleko vyšším výkonem a snad i lákavější cenou. 

Právě design iPhonu 9 vzbuzuje již dlouhé měsíce vášnivé debaty. Mnozí jablíčkáři jsou totiž přesvědčeni o tom, že je nasazení této roky ověřené klasiky šlápnutím vedle a Apple by se měl proto vydat kupředu. Na druhou stranu se ozývají i uživatelé, kteří jsou za zachování podobného designu více než rádi, jelikož jim bezrámečkové iPhony z nějakého důvodu zkrátka nevyhovují. Zda měl pravdu první či druhý tábor nicméně ukáže až čas a prodejní čísla, která budou zaručeně sledovat přední světoví analytici.

Související články

Dnes nejčtenější