Zavřít reklamu

přestože nás od představení nové generace iPadů Pro dělí teprve zhruba den, na světlo světa se už dostal první výkonnostní test, který novinku porovnává s její předešlou generací z roku 2018. Ta se chlubila čipsetem A12X Bionic, který je upravenou verzí procesoru A12 použitého v iPhonech XS s vylepšenou grafickou stránkou. Jak si tedy novinka oproti dva roky starému modelu stojí?

Ve včera vydané tiskové zprávě nešetřil Apple na nový iPad Pro slovy chvály a označoval jej za suverénně nejvýkonnější tablet, který kdy vydal. Brutální výkon pak chtěl demonstrovat slovy o výkonnostním překonání většiny klasických počítačů s Windows. Jeden by tak zřejmě očekával, že je nový iPad Pro skutečnou bestií. Pravda je nicméně někde trochu jinde. Na výkon si sice novinka stěžovat nemůže, oproti modelu z roku 2018 se však zlepšila jen málo. Podle benchmarku Antutu je jediné výraznější zlepšení viditelné u grafického výkonu. Za to může novinka vděčit jednomu jádru grafického procesoru navíc. Ve všech ostatních aspektech je nicméně výkon velmi podobný. 

Benchmark iPad Pro 2020
Zdroj: Antutu

V tuto chvíli bohužel nevíme, zda byl nový iPad Pro testován s nejaktuálnější verzí systému (tedy s GM betou iOS 13.4), nebo běžel při testech na rozpracovaném OS. Pokud by platila druhá varianta, výkonnostní nárůst by s příchodem iOS 13.4 ještě mohl dorazit. Nic velkolepého se však tak či tak očekávat nedá. A12Z je totiž stále “jen” upraveným A12 s vylepšenou grafickou částí, která se navíc od verze A12X liší jen velmi málo.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější