Zavřít reklamu

Již brzy by mohla do App Storu a Google Play dorazit zbrusu nová aplikace, která pochází od slovenských vývojářů. Její název je Zostaň Zdravý a hlavním cílem je pomoci uživatelům lépe se chránit před šířícím se koronavirem. V lékařské komunitě, jejíž součástí je přes čtyři tisíce lékařů, vznikla iniciativa, která právě s programátorským týmem tuto aplikaci vytvořila. Konkrétně se lékaři při vývoji aplikace inspirovali v Číně, Izraeli a v Jižní Koreji, kde podobné řešení údajně výrazně pomohlo ke zlepšení světové situace.

Aplikace na obou obchodech s aplikacemi „trčí“ již několik dní – nikoliv však ve veřejné sekci, ale ve sekci schvalovací. Jak App Store, tak také Google Play totiž zpřísnily kvůli nečestným vývojářům podmínky a kontroly, které musí aplikace související s koronavirem splnit, aby mohly schvalovacím procesem projít dál. Lidé však mohou k urychlení schválení aplikace Zostaň Zdravý výrazně pomoci. Stačí, aby aplikace, potažmo vývojáři, získali papírové či elektronické osvědčení od jakékoliv zdravotní instituce. Tohle osvědčení by poté mohli vývojáři předat příslušným lidem, čímž by byla aplikace schválená o dost dříve: „Robili sme na apke dňom a nocou a teraz je škoda každý extra deň čo tak nezmyselne strácáme :(,“ uvádí Andrej Thurzo, jeden z vývojářů aplikace Zostaň Zdravý.

Pokud je tedy mezi vámi někdo, kdo může nějakým způsobem zprostředkovat potvrzení z lékařské instituce, jako je například MZSR, NCZI, či nějaké lékařské fakulty, mohli byste výrazně zkrátit čekání k vyhodnocení schvalovacího procesu. Nutno podotknout, že pokud vývojáři tento list nezajistí, tak se dost možná propracovaná aplikace Zostaň Zdravý v App Storu či Google Play ani neobjeví, a to kvůli tomu, že se v ní nachází právě slova „virus“ či „COVID-19“. Tímto by práce vývojářů přišla vniveč. V případě, že můžete pomoci, se neváhejte ozvat prostřednictvím soukromé zprávy na Facebooku Andrejovi Thurzovi.

Související články

Dnes nejčtenější

.