Zavřít reklamu

Časy, kdy jsme své mobilní telefony nabíjeli jednou za týden jsou již dávno pryč. Jak se však v posledních letech zdá, někteří výrobci smartphonů by je alespoň částečně rádi vrátili zpět. Mezi ně se řadí i Apple, jehož loňské iPhony se při nabití dostávají hravě na dva až tři dny střídmějšího používání. Letošní modely pak budou v tomto směru zřejmě ještě mnohem zajímavější. 

Podle zdrojů youtubera EverythingApplePro osadí Apple letošní iPhone největšími bateriemi, které se kdy v jablečných telefonech nacházely. Například 5,8” iPhone 12 Pro nabídne baterii s kapacitou 4400 mAh, což je jen pro zajímavost zhruba o 400 mAh více, než kolika disponuje iPhone 11 Pro Max. Stejný scénář se pak dá očekávat i u dalších modelů, avšak přesné kapacity jejich baterií jsou v tuto chvíli nejasné. 

Je otázkou, jak výrazně se větší kapacita baterie promítne do celkové výdrže telefonu. iPhony 12 by se totiž měly pochlubit novinkami, které budou oproti technologiím využívaným v jejich předešlých generacích energeticky více náročné. Největší “žrout” bude velmi pravděpodobně 120Hz obnovovací frekvence a 5G modemy, díky kterým budeme schopni přijímat 5G sítě. Ve výsledku bychom se tak mohli i přes poměrně masivní nárůst kapacity baterie dočkat jen menšího prodloužení celkové výdrže telefonu. 

Představení iPhonů 12 proběhne velmi pravděpodobně v tradičním období – tedy zhruba v polovině měsíce září. Na pulty obchodů se pak telefony dostanou zhruba za dva týdny s tím, že nelze se stoprocentní jistotou říci, zda tomu tak bude po celém světě, nebo jen ve vybraných lokalitách. V minulosti jsme totiž byli svědky obou scénářů. 

Dnes nejčtenější

.