Zavřít reklamu

Fotoaparáty iPhonů jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejlepších, ne-li nejlepší v mobilním světě. Tuto skutečnost si velmi dobře uvědomují i mnozí režiséři, kameramani či obecně videotvůrci a jablečné telefony začínají do svého arzenálu čím dál častěji zařazovat. Výstupy, které skrze ně zachytí, jsou pak zpravidla téměř nerozeznatelné od záběrů natočených klasickými kamerami. Přesně na to vsadili i tvůrci nového videoklipu slavné zpěvačky Lady Gaga. 

Lady Gaga se dá bezesporu označit za zpěvačku produkující jedny z nejenergičtějších písniček, které jsou v současném hudebním světě k dispozici. Neméně energické jsou pak i její klipy, což svým způsobem otevírá dveře relativně novým způsobům jejich tvorby. Zřejmě proto byl právě na natáčení klipu k novému singlu Stupid Love, který si svou premiéru odbyl teprve dnes, použit výhradně iPhone – konkrétně model 11 Pro. Na výsledek se můžete podívat níže. 

Poznali byste, že byl klip natočen na mobilní telefon a nikoliv profesionální videokameru? Vsadíme se, že určitě ne. Obrazový záznam je totiž skutečně vynikající a to v celém klipu. Nicméně je potřeba kalkulovat s tím, že byly k záznamu využity i různé přídavné objektivy a obrovský kus práce byl na videoklipu odveden i v postprodukci. Jablečný telefon se tak postaral víceméně “jen” o sesbírání surových záběrů, ze kterých byl následně klip dotvořen. To mu však na kvalitách rozhodně neubírá, jelikož právě na těchto záběrech vše stojí. 

Lady Gaga není ani zdaleka první umělkyní, která se rozhodla nechat svůj klip natočit na iPhone. Není tomu tak dávno, co se podobným husarským kouskem pochlubila neméně oblíbená Selena Gomez. Její klip byl však vzhledem k tomu, že byl naprosto klidný, pro filmaře v porovnání s novinkou od Lady Gaga procházkou růžovou zahradou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.