Zavřít reklamu

Pokud používáte iPhone, tak s největší pravděpodobností používáte při focení i Live Photos. Tato funkce dokáže z každé vaší fotografie udělat jednoduché video, které vám oproti klasické fotografii o dost lépe zprostředkuje vzpomínku. Co když se ale chcete o vaše Live Photo podělit s někým, kdo má operační systém Android? Live Photos fungují jen a pouze na jablečných zařízeních a při klasickém zaslání na jiné zařízení se pošle pouze fotka. V tomto návodu zjistíte, jak na to.

Jak poslat Live Photo z iPhone na Android

Nejprve se samozřejmě na vašem iPhonu přesuňte do aplikace Fotky, kde si najděte fotografii s aktivním Live Photo. Jakmile tak učiníte, tak fotografii rozklikněte, a poté po ní přejeďte prstem zespoda nahoru. Otevře se další menu a přednastavení fotografie, kde najděte efekt Odráženíkliknutím jej na fotografii přeneste. Tímto se fotografie překonvertovala do animovaného obrázku. Nyní už jen stačí, abyste otevřeli aplikaci Fotky a přesunuli se do alba Animované. Odsud už jen stačí fotku sdílet pomocí tlačítka sdílení například do Zpráv, anebo třeba do Messengeru či WhatsAppu. Nutno podotknout, že při zasílání se musíte přesunout do alba Animované – pokud byste tak neučinili, tak by se fotografie jakožto animace nezaslala.

V případě, že budete chtít zasílat Live Photo přes klasické SMS zprávy, tak se animace zašle jakožto MMS ve formátu MP4. Všeobecně se tedy vyplatí Live Photos posílat přes Messenger, WhatsApp, či jinou aplikaci. I v dnešní době jsou totiž MMS zprávy velmi drahé a při poslání několika fotografií právě skrze MMS byste mohli jednoduše prakticky zbankrotovat.

Dnes nejčtenější

.