iPhone rozhodně není zrovna levná hračka a málo koho potěší, když se mu poškrábe nebo jinak zničí. Pokud však budete dodržovat čtyři základní kroky, vyvarujete se poškození telefonu a ten tak nejen že bude vypadat stále jako nový, ale navíc jej mnohem snadněji prodáte a vyhnete se zklamání u případné reklamace. Pojďme se podívat na pár tipů, díky kterým bude váš iPhone stále jako nový.
Pár zásad při nošení v kapse
Pokud iPhone dáte do kapsy, je důležité se vyvarovat tomu, aby v kapse bylo ještě něco dalšího. Je jedno, zda to bude klíč o auta, mince nebo cokoli jiného. Vždy totiž hrozí riziko poškrábání displeje nebo dalších částí telefonu. Právě kapsa je místem, kde se váš iPhone může snadno poškrábat. Vyvarujte se proto nošení telefonu v kapse společně s čímkoli jiným, samozřejmě až na měkké věci jako je kapesník a podobně. Do kapsy jej dávejte vždy displejem k tělu. Pokud byste náhodou spadli nebo by do vás někdo narazil, telefon to odnese jen svou zadní částí, která se sice může také poškodit, ale rozhodně vás to nebude mrzet tolik, jako prasklý displej.
Ochranné sklo a kvalitní obal
Kvalitní obal by měl splňovat hned několik zásad. Měl by jednak chránit co největší část telefonu, ideálně ze všech stran, pouze s výřezy na konektor, tlačítka a reproduktory. Samozřejmě nejlepší pro ochranu telefonu jsou takzvané fólio obaly, které chrání také displej. Na druhou stranu však rozumím tomu, že se nejedná zrovna o nejpohodlnější řešení obalu, a tak když už volíte obal bez ochrany displeje, vždy dbejte na to, aby jeho vrchní část přečnívala přes displej a mohli jste tak telefon bez obav pokládat na stůl displejem dolů. Velmi kvalitní obaly, co se ochrany telefonu týká nabízí například společnost UAG, která má dokonce verzi s ocelovým plátem v zadní straně obalu.
Stejně důležité jako chránit tělo telefonu je chránit také jeho displej. Volte sklo, které dokáže ochránit displej od okraje k okraji a nebojte se do něj investovat vyšší stovky korun. Skla, která dokonale nepřilnou po celém povrchu displeje totiž nedokáží v případě pádu telefonu ochránit displej tak dokonale jako skla, která rozprostřou sílu nárazu do celé přední části. V případě výběru skla je nejlepší možností podívat se na recenze nebo se zeptat kamarádů, se kterým sklem jsou skutečně spokojeni a telefon jim již ochránilo.
Telefon pravidelně čistěte
Telefon je věc, na kterou saháte několikrát za den, a ne vždy máte zrovna čisté ruce. Je proto důležité telefon pravidelně čistit, protože i nečistoty, které jsou na něm mohou při dalším používání telefon poškrábat. K čištění používejte vždy pouze produkty určené pro tuto činnost a jemný hadřík. Podrobný návod o tom, jak správně čistit iPhone se dozvíte přímo zde. Stejně důležité jako správné čištění je pak také pravidelné čištění, a to včetně mikrofonu a reproduktorů. Při čištění buďte vždy opatrní, udělejte si na něj čas a věnujte mu pozornost.
Mohlo by vás zajímat

Nabíjení a péče o baterii
Pokud se rozhodnete nechat si telefon déle než rok-dva, pak je nutné se starat co nejlépe také o jeho baterii. Samozřejmě máte možnost na baterii takzvaně kašlat a prostě ji po dvou letech vyměnit za novou, a to ať už v rámci záruky, pokud její kapacita klesne víc než Apple garantuje a nebo si zaplatíte za výměnu v autorizovaném servisu Applu. Pokud však chcete, aby baterie vydržela v co nejlepší kondici po co nejdelší dobu, je nutné dbát nejen na její správné nabíjení, ale také na to, jak se o celý telefon staráte. Baterii nejvíc škodí prudké přechody z tepla do zimy, obzvláště pokud venku skutečně mrzne. V tom případě noste telefon pod co nejvíce vrstvami oblečení a místo do vnější kapsy od bundy si jej raději dejte do té vnitřní a tak podobně. Snažte se zkrátka telefon mít co nejvíce v teple, pokud venku mrzne a pokud je venku naopak horko, udržujte jej v rámci možností v chladu.
Co se nabíjení týká, dozvíte se rady jak telefon nabíjet co nejlépe v samostatném článku přímo zde. V zásadě však platí, že je důležité telefon nabíjet co nejpomaleji, ideálně originálním adaptérem, za ideálních tepelných podmínek. Vyvarujte se používání bezdrátových nebo rychlo nabíječek. Pokud telefon nepoužíváte a chcete si jej nechat například jen do sbírky, pak je rozhodně dobré jej alespoň jednou za měsíc nechat nabít.
Mohlo by vás zajímat

Při dodržení všech výše uvedených zásad by měl váš telefon zůstat v co nejlepší kondici i po měsících nebo letech používání a následující prodej bude snadnější. Důležité je také pamatovat na fakt, že po dobu dvou let, kdy vám platí záruka je posuzován také stav telefonu a pokud máte prasklé ať už přední nebo zadní sklo, nemusí vám být reklamace uznána. To stejné platí při výrazném mechanickém poškození. Je pak zcela jedno, že vám telefon spadl před půl rokem na zem a teprve po půl roce se projevil nějaký problém, který chcete reklamovat. Servis se vždy může v takovém případě odvolat na problémy způsobené mechanickým poškozením. Je tedy dobré mít telefon skutečně v co nejlepším stavu a vyvarovat se zbytečnému poškození
Nepoužívat ho😉
Novoroční recyklace kravin na spotřební materiál.
A ty to čteš. :-D OMG.
Sklo nepoužívám, protože se pod něj při lepení vždycky dostane nějaký prach a jsou tam miniaturní bubliny. Což u telefonu za 40k prostě nesnesu.
Telefon nijak nečistím, jen párkrát za den utřu o triko jako každý.
Baterku taky neřeším a kombinuju bezdrát a rychlonabíječky.
A stejně telefon vypadá po dvou letech jako nový a vždycky ho snadno prodám…
Takže asi tolik k článku :-D
Neumíš lepit sklo a nebo jej kupuješ na Aliexpresu. A myslím, že s tím tel za 40tis trošku kecáš. Takže asi tolik k tvému komentu.
S tím kvalitním sklem je pěkná blbost.
Koupil jsem panzer glass za 900 a vydrželo 4 měsíce.
Pak jsem koupil sklo z Činy za 30 Kč a úplně na pohodu sklo drželo a když třeba po třech měsících prasklo,ze jsem se nekde odřel,tak jsem dal za 30 další.
Tak tak. Já ta mám sklo z Číny už skoro dva roky a pořád je jak nový.
Sklo z Ciny? Pan je majitel Androidu?
Přesně tak, mě sklo z číny vydrželo v pořádku na telefonu přes 2 roky (a bez bublin a prachu, jak píše expert o koment výše) a manželce ho měním 3x do roka … zaleží jak ho používate.
Ochraná skla za několik stovek je jen byznys, když si někdo koupí telefon za 20-30k, tak si říká, že by pro jeho ochranu měl udělat neco víc a koupí raději drahé sklo s vidinou, že čím dražší, tím lepší, ale pravda je někde jinde…
Sklo používám, ikdyž je pravda že u iP X mi trochu vadí při přejíždění zespoda displeje, ale obal jsem sundal – ten iPhone je prostě nejkrásnější „naostro“ a po několika letech, až jej budu měnit za nový, nepotřebuju, aby vypadal jako nový. Měl by jít „do hrobu“ prostě zhuntovanej :-)
No je sice pravda že žádný iPhone jsem zatim neprodal. Ale vždy ho věnuji dále do rodiny. Nepoužívam žádný obal nebo sklo. Ale AppleCare+ obětuji sice cestu do Raichu nebo Rakouska, ale myslim si že to za to stojí. Cokoli se mi s telefonem stane tak si buď necham udělat celkem levnou opravu nebo si ho necham vyměnit za nový… Co nechápu je spíše ten fakt, že si mraky lidí stěžuje na to jaké barvy má iPhone jak ten telefon vypadá. Když pak stejně příjdou a utopí ten telefon v obalu a v nevkustnym skle…. Upřímě kdybych to tak měl. Tak je mi jedno zda mam růžový nebo černý… A ono když se k tomu telefonu nechová člověk jako hulvát tak i bez obalu vypadá perfektně a dá se skvěle prodat… Mám teď iPhone 11 Pro, a ani ne měsíc po vydání si někteří lidé stěžovali na extra lehké poškrábání.. Telefon mam od prvního týdne prodeje a zatím jsem tam našel jeden mikroskopický vlásencovitý škrábaneček… Takže pak si člověk asi může domyslet co s tim ti lidé dělají….
Souhlas, zabalit krásnej iPhone do obalu, ještě nějakého z Číny za pár kaček, kterej po měsíci zežloutne, je tak trochu hřích…
Naprosto tragický výběr materiálů u iPhone 8 mě šokoval, horší, než nejnižší řady od Samsungu… Takže bohužel obal a smíření s tím, že display bude vypadat jako by byl nošený s klíčema v kapse… Zoufalost, když někdo dělá design jen proto, aby se musel zabalit do centimetr tlustého, gumového kondomu..