Zavřít reklamu

Oblíbené autentizační technologii Touch ID, která spatřila na Apple produktech poprvé světlo světa v roce 2013 u iPhonu 5s, podle všeho ještě neodzvonilo. Přestože jí Apple u iPhonů v posledních třech letech nahradil modernějším Face ID, zdá se, že se na jablečné telefony opět vrátí. Vyplývá to alespoň z tvrzení mnoha analytiků, kteří návrat Touch ID přisuzují iPhonu 12, ale také čerstvému patentu, který se Applu podařil získat. 

Americký patentovaný úřad včera kalifornskému gigantu zaregistroval a potvrdil zajímavý patent zabývající se snímačem otisků prstů v displeji. Poměrně zajímavé přitom je, že patent nezahrnuje jen použití u specifických produktů, nýbrž jej lze využít de facto u všech produktů osazených OLED displeji. Těmi v současnosti kromě iPhonů disponují Apple Watch a svým způsobem i MacBooky Pro s Touch Barem. Právě Touch Bar je totiž OLED panel. 

Zatímco čtečky otisků prstů pod displejem jsou u vlajkových lodí konkurenčního Samsungu založené na ultrazvukových senzorech, které zajišťují jejich vysokou přesnost, patent Applu pojednává o čtečce založené na senzoru optickém. Tyto senzory jsou sice levnější, nicméně kvalit ultrazvukových senzorů zatím nedosahují. Velmi zajímavé je, že na optický senzor má Apple podle portálu Patently Apple spoléhat i u svého nového 16” MacBooku Pro, který se chlubí stejně jako jeho předchůdci Touch ID v Touch Baru. Předešlé verze měly však na rozdíl od něj spoléhat na klasický kapacitní senzor známý z Home Buttonů iPhonů a iPadů. 

Zaregistrování patentů pro Touch ID v displeji se jeví v tuto chvíli s ohledem na velké množství zpráv od analytiků pojednávajících o návratu Touch ID na iPhony 12 téměř jako nepřímé potvrzení této novinky téměř rok předem. Na další potvrzení a popřípadě objasnění detailů si nicméně budeme muset počkat ještě pěkných pár měsíců. “Úniková sezóna” je totiž stále relativně daleko a nám tak v tuto chvíli nezbude nic jiného než doufat, že bude úrodná a detaily o Touch ID v displeji a potažmo dalších zajímavostech iPhonů 12 přinese. 

Dnes nejčtenější

.