Zavřít reklamu

Ani dnes vás neochudíme o pravidelnou dávku zajímavostí o chystaných iPhonech. Přední světový analytik zabývající se společností Apple, Ming-Chi Kuo, totiž dnes vydal další velmi zajímavou zprávu, ve které objasňuje detaily ohledně nejlevnějšího letošního modelu – 6,1” iPhonu s LCD displejem.

O modelu s LCD displejem, kterým by chtěl Apple oslovit zákazníky odmítající za telefon zaplatit 999 dolarů, hovořil ve svých analýzách Kuo již několikrát. Nikdy však nepřišla řada na to, aby si na tento základní model iPhonu posvítil pěkně zblízka. To už však po dnešku není pravda.

Kuo se domnívá, že se Apple rozhodne u LCD modelu od myšlenky loňského iPhonu X odklonit poměrně radikálně. Ačkoliv výřez v horní části displeje zůstane, dalších pár věcí známých z iPhonu X naopak zmizí. Zákazníci si tak podle Kua neužijí například duální fotoaparát, ocelový rám či dokonce 3D Touch. Apple se totiž kvůli úsporám rozhodne tyto věci do telefonu neimplementovat a namísto nich využije klasický hliník či jednoobjektivový fotoaparát známý z 4,7” verzí iPhonů.

Krom klasického fotoaparátu či hliníkového rámu pak dostane 6,1” iPhone do vínku i 3 GB RAM paměti, čímž se vyrovná loňskému iPhonu X. Jeho dvěma bratříčkům s OLED displeji, které Apple letos po jeho boku podle Kua též představí, bude však opět dýchat na záda. OLED modely totiž dostanou rovnou 4 GB RAM, díky čemuž by měly být o něco málo svižnější.

Krom LCD modelu se představí i dvojice modelů s OLED displeji:

I přes řadu kompromisů prodeje ovládne

Říkáte si, kdo by si takto okleštěný model, který je spíše jakousi parodií na iPhone X, koupil? Podle Kua spousta lidí. Cena tohoto modelu by se totiž měla pohybovat zhruba kolem 700 až 800 dolarů, což by z něj vedle dvojice drahých OLED modelů dělalo opravdu zajímavou alternativu ke koupi. Kuo je dokonce přesvědčen, že po tomto modelu sáhne až polovina zákazníků, kteří si v tomto roce budou vybírat mezi trojicí představených iPhonů svého favorita. I díky tomu by tak mohly prodeje jablečných telefonů ve druhé polovině vystřelit raketově vzhůru.

A co vy? Měli byste zájem o takto okleštěný model, nebo byste raději sáhli po o něco dražším iPhonu “v plné výbavě”? Určitě se s námi o svůj názor podělte dolů do komentářů. Téma je to totiž vskutku zajímavé a ani my v redakci nejsme schopni přesně říci, co bychom si o tomto modelu vlastně mysleli.

kgi-three-iphones-2018

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.