Zavřít reklamu

Přestože jsou elektromobily podle mnohých analytiků dopravními prostředky budoucnosti, na silnicích se s nimi zatím setkáváme relativně zřídka. Svůj podíl na tom může mít i relativně malá síť nabíjecích stanic, které souží pro tato auta de facto jako benzínky. Jejich malý počet tak logicky znamená problém s provozem vozu v určitých končinách. Pravdou nicméně je, že ani samotní výrobci nejdou v tomto ohledu řidičům takříkajíc “na ruku”, jelikož své automobily osazují různými typy nabíjecích konektorů, které lze využívat jen na určitých elektrostanicích. Bojovat proti podobným problémům se nyní odhodlal Google prostřednictvím svých Maps. 

Google začal do mobilní verze svých map na iOS a Androidu postupně rozšiřovat novinku ve formě nastavit si konektor vašeho elektromobilu. Jakmile tak uživatel učiní, při budoucích hledání nabíjecích stanic mu budou primárně nabízeny ty stanice, které disponují právě jeho typem nabíjecího konektoru, což mu do značné míry usnadní cestování. Fajn je i to, že do nabídky konektorů můžete přiřadit hned několik svých typů, což se bude hodit zejména těm uživatelům, jejichž vozový park čítá více než jeden elektromobil. 

Jediný problém, se kterým se budeme zřejmě pěkných pár týdnů či měsíců potýkat, je dostupnost novinky. Stejně jako v předešlých případech, i tentokrát se Google rozhodl nasazovat novinku ve světě postupně a tudíž není tak úplně jasné, kdy přesně by se mohla objevit ve vašich mapách. Navíc bohužel neexistuje ani způsob, jak příchod novinky do vašich map urychlit, jelikož není vázaný na updaty aplikace, ale na serverové služby. To jinými slovy znamená, že se může novinka v aplikaci objevit i bez jakéhokoliv aktualizace, jelikož jí Google “zapne u sebe”. 

Dnes nejčtenější

.