Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co jsme vás na našem magazínu informovali o vcelku netradiční aplikaci Rewould, která se snažila svým způsobem vzdát hold legendárnímu iPodu Classic. Jednalo se totiž o hudební přehrávač, který na displeji iPhonu zobrazoval právě design iPodu včetně ikonického ovládacího kolečka, přes které šlo hudbu ovládat i v této aplikaci. Jak se však zdá, Applu se na jeden z jeho nejlegendárnějších produktů příliš vzpomínat nechce – minimálně tedy ne pomocí cizích aplikací. 

Pokud byste se pro stažení aplikace Rewound rozhodli nyní, máte smůlu. Apple jí totiž ze svého App Storu po celém světě odstranil, čímž zamezil jejímu šíření na iOS a potažmo iPadOS. Jako důvod odstranění pak Apple tvůrcům jednoduše sdělil, že aplikace zjevně kopírovala design iPodu a dále nabízela možnost přehrávání Apple Music, kvůli čemuž si jí mohli uživatelé velmi jednoduše splést s aplikací přímo z dílny Applu. Vývojáři si sice trvají na tom, že pravidla App Storu svojí aplikací neporušili a Applu zaslali několik svých argumentů, nicméně v oživení svého díla dle svých slov téměř nedoufají. To však nemusí nutně znamenat konec tohoto projektu. 

iPod Classic aplikace

Vývojáři se již nechali slyšet, že by rádi svou aplikaci přenesli do webové podoby a distribuovali jí tedy klasicky přes internetové prohlížeče. Díky tomuto chytrému kroku by sice zřejmě o některé funkce známé z aplikace přišli, zato by však nemuseli řešit souhlasy a povolení ze strany Applu. Jediný háček je v tom, že nový projekt dle nich spolkne zhruba 50 tisíc dolarů, které nyní potřebují tvůrci sehnat. Nezbývá tedy než držet palce a doufat, že si webový hudební přehrávač s designem iPodu Classic za pár měsíců na iPhonech přeci jen vyzkoušíme. 

Související články

Dnes nejčtenější