Zavřít reklamu

Máte problémy s tím, že když si večer pustíte ze Spotify hudby, většinou u ní usnete a ona vám pak hraje v reproduktoru či sluchátkách celou noc? Pak pro vás máme velmi dobrou zprávu. Spotify se totiž konečně rozhoupalo k implementaci funkce Sleep Timer, které se na začátku tohoto roku dočkali uživatelé s Android telefony, i na do aplikace pro iOS a iPadOS. Nechtěnému nočnímu vyhrávání tak konečně odzvoní i na iPhonech a iPadech (pokud tedy uživatelé nepoužívali do této chvíle Časovač). 

Funkce, jejíž představení mnozí přivítali s velkým nadšením, funguje naprosto jednoduše. Při přehrávání stačí v menu značeném trojicí teček zvolit Sleep Timer a v tom následně nastavit, za jak dlouho se má přehrávání ukončit. Časovač bude zprvu umožňovat “jen” nastavení v rozmezí 5 minut až jedné hodiny, avšak postupem času bychom se mohli dočkat i přidání dalších časových možností, které udělají funkci ještě využitelnější. 

Novinka je součástí nového updatu pro iOS a iPadOS aplikaci Spotify, kterou začala stejnojmenná společnost uvolňovat počínaje dneškem a to po celém světě. Jak už to však u updatů bývá, je možné, že se vám v App Storu objeví až za několik hodin či dokonce dní. Ani my v redakci jsme bohužel novinku v době psaní tohoto článku ani na jednom iPhonu a iPadu dostupnou neměli, nicméně čím dál víc jablíčkářů z celého světa hlásí, že jim již update s novinkou dorazil. 

Nutno podotknout, že Spotify šlo na iOS vypínat stejně jako Apple Music jednoduchým prvkem v nastavené systému – konkrétně Časovačem. Nastavení vypnutí přes něj je sice trochu krkolomnější nežli nastavení vypnutí přes aplikaci, nicméně výsledek je v obou případech stejný – vypnutá hudba. A co vy, využíváte podobné vychytávky v aplikacích? 

Související články

Dnes nejčtenější