Zavřít reklamu

Hudební streamovací služba Spotify nabízí rodinné sdílení až pro šest osob, díky kterému se dá vcelku slušně ušetřit. Není proto žádným překvapením, že tuhle formu předplatného hojně využívá mnoho skupinek lidí, kteří vlastně ani rodinu neutváří nebo nebydlí na společné adrese. To se však nelíbí samotné společnosti Spotify, která těmto problémům nečelí poprvé.

Plán pro rodinu u nás vyjde na 8,99€ (asi 233 korun), což při plném využití dělá něco málo kolem čtyřiceti korun na osobu. Na druhou stranu předplatné pro jednotlivce stojí 5,99€, což v přepočtu vychází asi na 155 korun. Když se na to podíváme logicky, je nám jasné, že Spotify takto přichází o cenný zisk a rozhodně si to nehodlá nechat líbit. V minulém měsíci tak došlo k upravení pravidel a podmínek užívání služby, s kterými musí automaticky souhlasit každý, kdo chce vůbec službu využívat. Nově bylo přidáno, že uživatelé Spotify Family musejí čas od času poskytnout společnosti informace o své aktuální poloze. Spotify si takto hodlá ověřovat, zdali se všichni účastníci svého plánu skutečně zdržují na zapsané adrese, nebo jestli nejde o zmiňované zneužívání služby.

Veškerá data o poloze, která jsou takto od uživatelů posbírána, bude mít Spotify uložené v zabezpečené podobě a jakmile celý proces ověření skončí, dojde automaticky k jejich smazání. Společnost údajně nechce nijak zneužít takto citlivé informace, avšak hodlá je využít pouze pro zmiňované ověření. Pokud se i vy řadíte mezi lidi, kteří rodinné sdílení takto zneužívají, můžete prozatím zůstat klidní. Nové podmínky sice začaly platit již 5. září, avšak pouze na půdě Spojených států amerických. Nicméně je vcelku pravděpodobné, že se v brzké době rozšíří do dalších zemí světa, ve kterých je Spotify též hojně využíváno.

Související články

Dnes nejčtenější

.