Zavřít reklamu

Ikonickému Touch ID, které si svou premiéru odbylo v Home Buttonu iPhonu 5s v roce 2013, ještě na iPhonech neodzvonilo. Vyplývá to alespoň z několika zpráv od renomovaných zdrojů, dle kterých Apple chystá tuto technologii na některém z budoucích iPhonů oživit. Toto tvrzení před malou chvílí potvrdil asijský plátek Economic Daily News, podle kterého bychom se mohli dočkat iPhonu s Touch ID integrovaným do displeje již příští rok. 

Podle zdrojů Economic Daily News má Apple na příští týden domluvenou schůzku se svými dodavateli v čele s GIS a Qualcommem, se kterými hodlá právě implementaci čtečky otisků prstů do displeje prodiskutovat a v ideálním případě s nimi dohodnout její nasazení pro iPhony 12 v roce 2020. Zdroje tvrdí, že minimálně jeden z chystaných iPhonů chce Apple za každou cenu touto vychytávkou osadit, avšak vzhledem k časovému presu existuje stále reálná šance, že svůj plán přesune až na rok 2021. Tak či onak, spoléhat by se měl v tomto ohledu zejména na ultrazvikové snímače otisků prstů právě z dílny Qualcommu, ke kterým dodá komponenty potřebné k implementaci do displeje GIS. 

Velmi zajímavé je, že se zpráva o plánovaném Touch ID na iPhonech 12 objevila v den, kdy Qualcomm na svém technologickém summitu konaném na Havaji představil světu zbrusu nový ultrazvukový senzor pro čtení otisků prstů, který má být daleko větší než ten, který se využívá v Samsungu Galaxy S10. Díky tomu by tak mělo být možné odemykání telefonu přes něj skrze mnohem větší plochu, což by značně zvýšilo uživatelský komfort, o který Applu vždy šlo. 

Pokud se Apple pro nasazení Touch ID pod displejem rozhodne, je velmi pravděpodobné, že se jím nepokusí nahradit skvěle fungující Face ID, ale spíše celkově vylepšit zabezpečení telefonů jako takové kombinací těchto technologií. Každá z nich má totiž své nedostatky a zřejmě jen jejich kombinace by je dokázala spolehlivě odstranit. Jakým směrem se však v tomto případě Apple skutečně vydá ukáže až čas a další úniky informací. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější