Zavřít reklamu

Světový den boje proti AIDS připadající na 1. prosinec je již za dveřmi a to pro Apple znamená jediné – přebarvení loga na Apple Storech v mnoha koutech světa na rudou barvu. Právě ta je totiž s bojem proti AIDS díky organizaci (RED) spjata již dlouhé roky, díky čemuž ostatně Apple v minulosti přebarvoval do červené i své iPhony. Pokud tedy ve světě v těchto dnech narazíte na Apple Store s červeným logem, je to právě kvůli tomuto významnému dni. 

Apple boj proti AIDS podporuje již řadu let a to zejména finančně. Na nadační fond (RED) už od roku 2006 přispěl více než 220 milionů dolarů, přičemž letos tuto částku opět zvýší. Před pár dny totiž rozjel kampaň, v rámci které daruje z každého nákupu v Apple Storu – ať už kamenném či online – zaplaceného přes Apple Pay jeden dolar právě na boj proti AIDS. Kromě toho pak samozřejmě na fond přispěje i určitou částkou z ceny Product (RED) produktů, které naleznete v jeho nabídce. Jedná se zejména o různé příslušenství k iPhonům, iPadům či Apple Watch, ale také iPhone 11 v červené variantě. 

V loňském roce se Apple rozhodl přebarvit loga na celkem 125 obchodech, přičemž dalších zhruba 400 obchodů upozorňovalo na Světový den boje proti AIDS skrze červené nálepky, kterými byly vyzdobeny. Zda se letos toto číslo zvýší se zřejmě dozvíme až příští týden, kdy pravděpodobně Apple vydá tiskovou zprávu jakožto ohlédnutí se za celou akcí. Nicméně už nyní můžeme říci, že podobná změna barvy loga se u Apple Storů vidí maximálně dvakrát za rok. Kromě 1. prosince Apple loga přebarvuje i na Den země. a to konkrétně do zelené. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější