Zavřít reklamu

Když se řeknou bezdrátová sluchátka, většině z vás se zřejmě vybaví AirPods od Applu. Že jsou AirPods fenoménem ostatně dokládají i dlouhodobé skvělé prodeje a či tvrzení mnohých jablíčkářů, že jsou AirPods za poslední roky jedním z nejlepších produktů Applu. I díky tomu si tak AirPods vydobyly v uplynulých letech největší podíl na celosvětovém prodeji bezdrátových sluchátek. Tomu je tak, jak uvádí Counterpoint Research, i nyní, ovšem podíl na trhu mírně poklesl.

Podle analytické zprávy se za třetí čtvrtletí tohoto roku prodalo přes 33 milionů bezdrátových sluchátek, což je oproti předchozímu čtvrtletí nárůst o 22 %. Jen v USA se ve třetím čtvrtletí prodalo 10 milionů kusů bezdrátových sluchátek, a to vůbec poprvé. Podíl jablečné společnosti na celkových prodejích bezdrátových sluchátek byl v minulém čtvrtletí celkem 45 %. Oproti stejnému období za minulý rok se tedy jedná o pokles o 8 %. Apple ale i v minulém čtvrtletí „vládl“ s podstatným odskokem. Druhá byla společnost Xiaomi s podílem 9 %. Na třetí příčku dosáhl Samsung s podílem 6 %. Sluchátka Beats uzavřela TOP 5. V galerii na boku tohoto odstavce se můžete podívat i na jednotlivé tržby jednotlivých společností.

Vzhledem k datům za poslední rok si lze všimnout, že konkurence posiluje. Na druhou stranu v datech za minulé čtvrtletí nejsou zahrnuty prodeje AirPods Pro. Konkurence ale také přišla se zajímavými kousky v podobě Amazon Echo Buds nebo Microsoft Surface Earbuds. Uvidíme tedy, jak se prodeje budou časem vyvíjet. Zakoupili jste si v minulém čtvrtletí AirPods nebo plánujete tak do budoucna udělat?

Související články

Dnes nejčtenější

.