Zavřít reklamu

Včerejší představení nového MacBooku Pro se 16” displejem doprovázelo kromě tiskové zprávy i několik rozhovorů s šéfem marketingu Applu, Philem Schillerem, který o novince prozradil relativně velké množství zajímavých detailů. Na našem magazínu jste si tak mohli před chvílí přečíst třeba střípky vývoje nové klávesnice, kterou Apple nazval po vzoru své externí klávesnice k  iMacům Magic Mouse. Schiller však prozradil například i to, zda Apple přemýšlí nad návratem klasických USB-A portů, HDMI či čteček SD karet na své laptopy, jelikož některým jablíčkářům stále chybí. 

O portech u MacBooků se rozpovídal Phil v rozhovoru s YouTuberem Jonathanem Morrisonem, který mu v průběhu jejich dialogu položil jasnou otázku, zda existuje nějaká šance, aby se na MacBooky Pro vrátil slot na SD kartu. Na to Phil odpověděl podle očekávání negativně. “Pravděpodobně ne, ikdyž vše se může ještě změnit. Nicméně jsme trávili skutečně spoustu času průzkumem MacBooků Pro a toho, jak je naši zákazníci používají a zaměřili jsme si tedy i na porty jako USB-A, čtečku SD karet či HDMI. A zjistili jsme, že stále více zákazníků využívá USB-C a Thunderbolt,” nechal se Phil slyšet s tím, že zákazníci oceňují u tohoto portu jeho univerzálnost, kdy je přes něj možné MacBook nabíjet, ale také přenášet data či připojovat monitory. Absence portů jiného typu se pak dá bez problému řešit adaptéry, což není podle Phila žádný problém.

Pokud jste tedy doufali, že se přeci jen Apple v budoucnu smiluje a světu představí laptop z řady Pro s porty jinými než USB-C, už v tuto věc nedoufejte. Ba co víc – je více než pravděpodobné, že se bude Apple portu USB-C držet i nadále u všech ostatních MacBooků v jeho nabídce – tedy nyní ještě řady Air a v budoucnu snad i nových 12″ modelů. Éra USB-A, SD slotů a dalších je tedy minimálně u notebooků právě z dílny Applu pryč. 

Související články

Dnes nejčtenější