Zavřít reklamu

Apple v úterý představil Apple TV 4K s rychlejším síťovým připojením. Apple TV čtvrté generace má pouze 10/100BASE-T Ethernet, kdežto Apple TV 4K už má Gigabitový Ethernet. Cupertinská společnost se rozhodla z nového zařízení, které už konečně podporuje 4K, odstranit port USB-C používající se pro servis a podporu.

Apple už v minulosti odstranil některé porty z Apple TV. Při přechodu na čtvrtou generaci například pohřbil konektor pro optické audio.

Apple TV 4K byla věnována menší pozornost na jablečné konferenci, která se konala v úterý 12. září v divadle Steva Jobse. Přístroj je poháněn procesorem A10X Fusion s 64bitovou architekturou. Apple začne nabízet i filmy ve 4K HDR, které stáhnete z iTunes za stejnou cenu jako filmy v HD. Pokud už jste měli zakoupený nějaký film v HD, ale nyní je dostupný v 4K HDR, automaticky se vám aktualizuje na 4K HDR, a tak ho nemusíte v té lepší kvalitě znovu kupovat.

Apple TV 4K se bude prodávat vedle stávající čtvrté generace Apple TV. Předobjednávky budou spuštěny 15. září a odesílání produktů začne 22. září. Vybrat si můžete ze dvou variant. První 32GB verze stojí 5 190 Kč a druhá 64GB verze vyjde na 5 790 Kč.

Související články

Dnes nejčtenější