Zavřít reklamu

Apple skutečně nelení a co chvíli servíruje novou verzi operačního systému iOS 13, která opravuje chyby, přináší novinky nebo zvyšuje plynulost systému. Právě poslední atribut je jeden z těch nejdůležitějších, který v součtu určí, zda se daná verze systému povedla či ne. Včera jsme se mohli vidět, že Apple vydal první betu iOS 13.3. Už první beta může napovědět, jakým směrem se systém v tomto ohledu vydá.

Do již tradičního testu se na svém youtubovém kanále pustil iAppleBytes, který srovnal rychlost první bety iOS 13.3 s iOS 13.2 na iPhonech 6s, 7, 8 a XR. Jak tedy test dopadl? Upřimně mi dělá radost, jak se nové systémy chovají na starších zařízení. U iPhonu 6s, jak se zdá, Apple opět nasedl na rychlostní vlnu. Zařízení se na betě nastartovalo o vteřinu dřív, podobný výsledek můžeme vidět například u aplikací Netflix, Apello či Snapchat. IPhone 6s tedy na betě rozhodně nezpomaluje a bude doufám zajímavé sledovat, jak se rychlost systému bude na betě vyvíjet. Na iPhonu 7 se opět systém o něco rychleji spustil na první betě iOS 13.3. V otevření Apple News má beta náskok i celé dvě vteřiny. Menší náskok je pak například u App Store či YouTube. Je ale třeba říct, že některé aplikace, byť třeba jen s náskokem dvou desetin vteřiny, se otevírají rychleji na aktuálním iOS 13.2.

U iPhone 8 systém naskočil do provozu rychleji na iOS 13.2, a to zhruba o půl vteřiny. Apple News má dvě vteřiny k dobru opět na první betě. Nicméně rozdíly jsou obecně s novějšími zařízeními stále méně pozorovatelné, což zde určitě platí. Zlomky vteřiny běžný uživatel nepozná. Jak jistě čekáte, na iPhonu XR s čipem A12 Bionic budou rozdíly nejméně viditelné. A skutečně tomu tak je. Pokud se tedy nic nepokazí, potěšeni budou opět především vlastníci starších zařízení. Na test si můžete udělat obrázek sami v níže přiloženém videu.

Související články

Dnes nejčtenější

.