Zavřít reklamu

Jestli jsou za něco iPhony mnohými uživateli vynášeny do nebes, je to bezesporu jejich propracovaný multitasking a potažmo práce s RAM pamětí, díky čemuž je možné bleskově procházet mezi aplikacemi běžícími na pozadí a ty následně spouštět přesně tam, kde jste v nich skončili. S příchodem iOS 13.2 se však začali mnozí jablíčkáři potýkat s problémy, které se projevovaly právě špatně fungujícím multitaskingem – konkrétně příliš rychlým uzavíráním aplikací běžících na pozadí, kdy stačilo jen několik málo vteřin jejích nevyužití a uživatelé je po obnovení z pozadí spouštěli de facto odznova. Tím tak ztráceli například rozesledovaná videa na YouTube, která museli opět vyhledat a v horším případě i přetočit do daného času. S touto chybou se však naštěstí již brzy rozloučíme. 

Včera vydaný iOS 13.3 toho moc nového na iPhony nepřináší. Novinky, které obsahuje, jsou však opravdu vítané a využívání jablečných telefonů výrazně zpříjemní. Kromě možnosti deaktivovat Memoji Stickers v klávesnici totiž přináší iOS 13.3 i opravu špatného multitaskingu, který v této verzi systému funguje přesně tak, jak jsme byli zvyklí i v minulosti. To jinými slovy znamená, že není problém například kvůli nutnosti odpovědět na zprávu “shodit” určitou aplikaci jako například výše zmíněné YouTube na pozadí a při jeho následném obnovení pokračovat okamžitě přesně tam, kde jste skončili. Tuto opravu potvrzují na Twitteru i různých diskuzních fórech postupem času další a další vývojáři, kteří dle svých slov dříve problémy s multitaskingem trpěli. S nasazením záplaty tohoto bugu do finální verze se tedy dá rozhodně počítat. 

Kdy přesně Apple iOS 13.3 uvolní veřejnosti je v tuto chvíli nejasné. Jelikož však zpravidla nové verze systémů testuje zhruba na pět až šest bet, které vydává obvykle s týdenními rozestupy, ostrá verze iOS 13.3 by měla dorazit v prvním či druhém týdnu prosince. Nicméně je možné, že testování Apple uspíší a pokusí se jí vydat dříve. Tak či onak lze s opravou této otravné chyby počítat. 

Související články

Dnes nejčtenější